Autor:redakcja
  13.09.2023 godz. 10:14

Mateusz Mielnik: grać równo i cierpliwie


Piątkowym meczem MKS Będzin - Lechia Tomaszów Mazowiecki rozpocznie się rywalizacja w sezonie 2023/24 w TAURON 1.Lidze Mężczyzn (początek 17:00). Tego dnia pół godziny później rozegrane zostanie spotkanie, transmitowane w Polsacie Sport, pomiędzy ChKS Arką Chełm i KGHM SPS Głogów.

Przypomnijmy, że siatkarze z Będzina i Tomaszowa Mazowieckiego rywalizowali w I rundzie play off poprzedniego sezonu. - Nie traktujemy najbliższego spotkania jako rewanżu. Oba zespoły znajdują się obecnie w innej rzeczywistości, mają inne składy. Wtedy kończył się sezon, teraz dopiero się rozpoczyna i przed nami jest długa walka - podkreśla trener Lechii, Mateusz Mielnik.

Dodajmy, że przed kilkoma dniami oba zespoły spotkały się w Tomaszowie Mazowieckim w finale Memoriału Wiesława Gawłowskiego, wybitnego polskiego siatkarza, mistrza olimpijskiego i świata, który pochodził z tego miasta. Gospodarze wygrali 3:2 (23:25, 13:25, 25:22, 28:26, 15:9).

- My chcieliśmy wygrać ten turniej i zrealizowaliśmy nasz cel. Poziom uczestniczących drużyn był zróżnicowany, nie odzwierciedlał najbliższej przyszłości uczestników. W trakcie gry trenerzy dokonywali dużo zmian, mocno rotowali składem. Mogę powiedzieć, ze jest coraz lepiej z naszą grą, ale jeszcze daleko do tego co chcielibyśmy widzieć. Były błędy w ataku. Chcemy grać równo i przede wszystkim cierpliwie - zaznaczył tomaszowski szkoleniowiec.

Przed kilkoma miesiącami młodzi siatkarze Lechii odnieśli duży sukces. Zdobyli mistrzostwo Polski juniorów. Z tego zespołu w nowym sezonie TAURON 1.Ligi Mężczyzn zobaczymy rozgrywającego Dawida Suskiego, przyjmującego Marcela Hendzelewskiego i libero Wiktora Wójcika.

- Dawida Suskiego chcemy sukcesywnie wprowadzać do zespołu pod kierunkiem doświadczonego Bartłomieja Neroja. Zdajemy sobie sprawę jak trudny jest przeskok z wieku juniora do dorosłej siatkówki. Wierzymy, że Dawid zda ten trudny egzamin - mówi Mateusz Mielnik.

W ataku w Lechii zobaczymy Wiktora Musiała i Filipa Białeckiego, a na środku Sebastiana Wardę, Radosława Sternę, Przemysława Tomę oraz Wiktora Przybyłka. Trzej pierwsi są graczami doświadczonymi, a czwarty jest po SMS PZPS Spała. Za przyjęcie poza Marcelem Hendzelewskim odpowiadać będą: Piotr Szlęzak, Adam Kącki oraz reprezentant Łotwy Kristaps Smits. Na libero zobaczymy Dominika Jaglarskiego i wspomnianego wyżej Wiktora Wójcika.

Jak podkreśla Mateusz Mielnik w trakcie sezonu dużo czynników ma wpływ na miejsce drużyny w tabeli. - Każdy kto przystąpi do rywalizacji zechce zaprezentować się jak najlepiej. My oczywiście też będziemy walczyć. Mamy skład ciekawy z zawodnikami doświadczonymi jak i młodymi, perspektywicznymi - zakończył trener Lechii.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...