Autor:redakcja, fot. Facvebook MCKiS Jaworzno
  12.09.2023 godz. 12:05

MCKiS Jaworzno chce pokazać się z dobrej strony


Po dwóch sezonach MCKiS Jaworzno wrócił do TAURON 1.Ligi Mężczyzn. - Taki był nasz cel od samego początku od chwili, gdy zespół spadł do II ligi. Uważaliśmy i uważamy, że Jaworzno stać na klub, który będzie miał swoje miejsce na zapleczu PlusLigi - mówił wóczas trener Tomasz Wątorek i dodaje, że siatkówka w Jaworznie cieszy się dużą popularnością, a jego zespół jest w najwyższej klasie rozgrywkowej ze wszystkich działających w mieście.

Po wywalczeniu awansu zabrano się za budowę zespołu i układanie planów przygotowań. - Mamy za sobą dziewięć zaplanowanych sparingowych meczów i jestem zadowolony z ich przebiegu oraz postawy moich zawodników na boisku. Rywale byli silni i prezentujący różne style gry. Graliśmy m.in. z Bielsko-Biała, Będzinem, Krakowem i reprezentacją Algierii - mówi Tomasz Wątorek.

Stanisław Wątorek ma 34 lata, ale już bogatą przeszłość trenerską. Pracował m.in. z kadrami młodzieżowymi, Szkole Mistrzostwa Sportowego czy w Effectorze Kielce. - Trochę uzbierałoby się tego. W każdym miejscu starałem się jak najlepiej wykorzystać czas do nauki - mówi trener MCKiS, z którym pracuje już trzeci sezon. Mimo młodego wieku trenerem jest już trzynasty rok.

- Każdy z graczy w okresie przygotowawczym miał wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności i wykazania się przydatnością dla zespołu. Mamy szeroką kadrę i z optymizmem przystępujemy do rozgrywek - powiedział trener Wątorek.

MCKiS wywalczył awans do TAURON 1.Ligi Mężczyzn w finałowym turnieju w Chełmie, gdzie również kwalifikację uzyskała miejscowa ChKS Arka. Po tym sukcesie trener Wątorek podkreślał, że trzon zespołu zostanie zachowany i tak też się stało. Grę będą kontynuowali: rozgrywający Oskar Wojtaszkiewicz, atakujący Patryk Strzeżek, Karol Borończyk, środkowi Marek Polok, Mateusz Pietras, Paweł Żeliński, przyjmujący Jakub Grzegolec, Szczepan Czerwiński i libero Przemysław Gepfert.

Do tych zawodników dołączyli: rozgrywający Michał Szczechowicz, przyjmujący Artur Sługocki, środkowy Jakub Gaweł, libero Kamil Waszczuk i przyjmujący Adam Horoszkiewicz, który jako postatni został dopisany do składu. 19-latek ostatnie cztery lata spędził w grupach młodzieżowych Skry Bełchatów.

Trener Wątorek podkreśla, ze celem jego podopiecznych będzie nie tylko utrzymanie się, ale coś więcej. - Chcemy pokazać się z dobrej strony i toczyć równorzędną walkę z silniejszymi zespołami - zakończył.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...