Autor:redakcja
  11.09.2023 godz. 10:37

Każdy rywal będzie wyzwaniem dla młodzieży z SMS PZPS Spała


Siatkarze SMS PZPS Spała w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn zadebiutują 21 września w Bydgoszczy meczem z BKS Visła Proline, jednym z czołowych zespołów poprzedniego sezonu.

- Dla naszej młodej drużyny każdy rywal na zapleczu PlusLigi będzie dużym wyzwaniem. W składzie zespołu mamy zawodników z rocznika 2005 i 2006. Wszystko to są zdolni, perespektywiczni zawodnicy - mówi trener Sebastian Pawlik, który razem z Sebastianem Zendełem będzie prowadzić spalski klub w rozgrywkach sezonu 2023/24. Dla tych zawodników będzie to ogromny przeskok w rywalizacji, gdzie często staną naprzeciwko rywali, którzy mają plusligiwą przeszłość.

Siatkarze SMS PZPS przygotowania do sezonu rozpoczęli przed trzema tygodniami, zdecydowanie później niż inne zespoły. Było to uwarunkowane tym, że młodzi gracze w czasie wakacji brali udział w rozgrywkach reprezentacyjnych. Występowali m.in. w Europejskich Igrzyskach Młodziezy (EYOF). Ostatnio podopieczni trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła grali sparingi z CHKS Arką Chełm i PZL LEONARDO Avią Świdnik.

Niestety, kłopoty zdrowotne nie ominęły młodego zespołu. W kwietniu kontuzji doznał rozgrywający Artur Becker. - Zawodnik jest już po leczeniu i rehabilitacji, trenuje, ale musi jeszcze minąć trochę czasu zanim zacznie normalnie grać. Rozgrywającymi na początku będą zawodnicy z rocznika 2007 Wojciech Olejniczak i Dawid Lisiecki. Nigdy wcześniej nie graliśmy tak młodymi rozgrywającymi. Jednak na razie musi tak być. Trzeba Arturowi dać czas - podkreśla Sebastian Pawlik.

W drużynie SMS PZPS jest kilku graczy, którzy w poprzednim sezonie poznali smak rywalizacji na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Są to: przyjmujący Bartłomiej Potrykus, Jakub Serewis, Stanisław Dróżdż, Mateusz Jańczyk, atakujący Igor Rybak, Aleksander Nowik, środkowi Kamil Urbańczyk, Wiktor Gołębiowski i libero Jakub Kubacki.


POWIĄZANE INFORMACJE

...