Autor:Katarzyna Porębska/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  13.08.2023 godz. 16:01

Sergiej Kapelus: mamy dużo materiału do analizy


W piątek w godzinach popołudniowych drużyny MCKiS Jaworzno i BBTS Bielsko-Biała rozegrały pierwszy sparing w ramach przygotowań do sezonu 2023/24 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. 

Zespoły przed rozpoczęciem sparingu przeprowadziły rozgrzewkę. Następnie jaworznianie i bielszczanie rozegrali pięć setów. Ostatecznie wygrali podopieczni Sergieja Kapelusa 3:2 (25:19, 23:25, 25:17, 25:16, 8:15). 

- Zagraliśmy sparing z MCKiS-em Jaworzno po trzech tygodniach wspólnych treningów. Dzięki temu będziemy mieli dużo materiału do analizy. To był pierwszy mecz, który pokazał, co zrobiliśmy dobrego w tym okresie przygotowawczym. Już widzimy jakieś efekty. Mamy cele, które chcemy zrealizować - powiedział Sergiej Kapelus.

I dodał - Przechodzimy do kolejnego etapu przygotowań. Mam nadzieję, że cały czas będziemy poprawiać naszą grę. Liczę, że będzie to widoczne w kolejnych sparingach.

W zespole BBTS, który po roku wraca na pierwszoligowe parkiety panuje bardzo dobra atmosfera. Warto dodać, że bielszczanie i jaworznianie 16 września spotkają się ponownie, ale już podczas oficjalnego meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- Wszyscy są w doskonałych nastrojach. Jestem przekonany, że powalczymy o kolejne zwycięstwo z drużyną z Jaworzna. To nie będzie łatwy mecz, bo debiutujący w 1. Lidze MCKiS Jaworzno będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, ale jesteśmy na to przygotowani - zakończył Kapelus.

POWIĄZANE INFORMACJE

...