Autor:Katarzyna Porębska, fot. Mickiewicz Kluczbork
  29.07.2023 godz. 08:51

Mickiewicz Kluczbork rozpoczął przygotowania


Mickiewicz Kluczbork oficjalnie 27 lipca rozpoczął przygotowania do nowego sezonu 2023/24 TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Drużyna Mickiewicza Kluczbork, która poprzednie rozgrywki zakończyła na wysokim 5. miejscu rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Skład zespołu liczy czternastu zawodników. W porównaniu do poprzednich rozgrywek personalnie nie zaszło dużo zmian. 

Po naprawdę dobrym sezonie w wykonaniu kluczborczan, na kolejny sezon w barwach czerwono-czarnych zdecydował się pozostać: Jakub Kopacz (rozgrywający), para atakujących - Mateusz Linda i Jan Siemiątkowski, dwóch środkowych - Konrad Mucha oraz Arkadiusz Olczyk, trzech przyjmujących - Janusz Górski, Patryk Mendel, Artur Pasiński, a także libero Michał Łysiak.

Nowe twarze to Piotr Lipiński - doświadczony rozgrywający, Bartosz lentner oraz Jakub Lewandowski występujący na pozycji środkowych. W przypadku tego drugiego, to powrót po krótkiej przerwie do klubu z Kluczborka. Do zespołu Mickiewicza dołączył jeszcze Jakub Rohnka  - przyjmujący i libero - Maciej Czyrek.

Kto opuścił natomiast szeregi zespołu z Opolszczyzny? Tylko pięciu zawodników, a w tym: Szymon Bereza (rozgrywający), Jakub Michalski i Markus Kosian (środkowi), Michał Makowski (przyjmujący) oraz Marcin Jaskuła (libero).

Po raz pierwszy siatkarze Mickiewicza w komplecie spotkali się na pierwszym treningu 27 lipca. Odbyli trening na boiskach do siatkówki. W pierwszych tygodniach zawodnicy będą pracowali nad motoryką.

Skład drużyny Mickiewicza Kluczbork na sezon 2023/24 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Jakub Kopacz, Piotr Lipiński,
atakujący: Mateusz Linda, Jan Siemiątkowski
środkowi: Konrad Mucha, Arkadiusz Olczyk, Jakub Lewandowski, Bartosz Lentner,
przyjmujący: Janusz Górski, Patryk Mendel, Artur Pasiński, Jakub Rohnka,
libero: Maciej Czyrek, Michał Łysiak

Sztab szkoleniowy Mickiewicza Kluczbork na sezon 2023/24 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
I trener: Mariusz Łysiak
II trener: Dawid Obłąk
Trener przygotowania motorycznego: Konrad Mucha

POWIĄZANE INFORMACJE

...