Autor:redakcja
  26.07.2023 godz. 07:42

REA BAS Białystok ma w planie spływ po Narewce


Nie, nie zdjęcie ilustrujące poniższą informację nie trafiło tutaj przypadkiem, więc proszę nie regulować odbiorników. M.in. w takich właśnie okolicznościach przyrody siatkarze REA BAS-u Białystok będą w pierwszym tygodniu przygotowywać się do sezonu. Inauguracyjne treningi mieli w poniedziałek w Narewce. Tam też chcą wybrać się na spływ kajakowy.

- Wyjechaliśmy na obóz do Narewki położonej na obrzeżach Puszczy Białowieskiej. Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Mamy różne zajęcia na świeżym powietrzu przygotowujące zawodników do większego wysiłku. Mamy w planie również spływ kajakowy. Będziemy tutaj do piątku, a w przyszłym tygodniu będziemy już trenować w Białymstoku na hali - powiedział białostocki szkoleniowiec Krzysztof Andrzejewski.

W kadrze ubiegłorocznego beniaminka TAURON 1.Ligi Mężczyzn nie ma Sebastiana Lisickiego, który przechodzi w Suwałkach rehabilitację. Do REA BAS-u na zasadzie wypożyczenia trafi ze Ślepska Malow Suwałki środkowy Piotr Janusz, który wcześniej grał w AZS AGH Kraków.

- Piotr Janusz wyszedł z dobrej krakowskiej szkoły trenera Andrzeja Kubackiego. W tym klubie szkolenie stoi na wysokim poziomie - podkreślił trener Andrzejewski.

Warto zaznaczyć, że kierownictwo białostockiego klubu prowadziło w okresie transferowym aktywną politykę. - Z zawodników, którzy zostali i przyszli, powstał zespół młody, ambitny oraz perspektywiczny, taki jaki chciałem mieć - zaznaczył szkoleniowiec BAS-u.

Pierwsze sparingi białostoczanie mają zaplanowane na 18-19 sierpnia.

POWIĄZANE INFORMACJE

...