Autor:KP/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  12.07.2023 godz. 07:39

Grzegorz Pająk: wracam z motywacją i optymizmem


Jeśli w TAURON 1. Lidze można mówić o gwiazdach, to jedną z nich z pewnością będzie Grzegorz Pająk, powracający do MKS-u po trzyletniej przerwie. - Jestem zadowolony z powrotu do klubu, który bardzo dobrze się rozwija. Wracam z dużą motywacją i optymistycznym nastawieniem - przekonywał rozgrywający.

Pod nieobecność "Spidera" w siatkarskim Będzinie wiele się zmieniło. Dziś o hali w Sosnowcu i siłowni w Dąbrowie Górniczej nikt nie pamięta. Wszystko jest na miejscu.

- To niewyobrażalny komfort, mając do dyspozycji taką infrastrukturę i być traktowanym priorytetowo w planowaniu kalendarza całego obiektu. Wiele klubów, także tych z PlusLigi, nie może czuć się w ten sposób uprzywilejowanych - wspominał siatkarz.

Będzińska kadra znacząco różni się od tej, którą zapamiętaliśmy z poprzednich rozgrywek. Mimo że jej budowa cały czas trwa, to kibice w ostatnich tygodniach zdążyli powitać aż siedmiu nowych zawodników.

- Mam nadzieję, że będzie to zespół walczący, trudny do złamania, również w aspektach poza siatkarskich. Powinien to być również zespół robiący różnicę zagrywką i przede wszystkim próbujący powalczyć o cel, którego w maju niestety nie udało się zrealizować - tłumaczył 36-latek.

Grzegorz Pająk utworzy duet rozgrywających z Marcinem Krawieckim, reprezentującym w minionych dwóch sezonach AZS AGH Kraków. - Poznałem Marcina w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. On był wówczas w Strzelcach Opolskich, a pod nieobecność Benjamina Toniuttiego pomagał nam w treningach. Pierwszy kontakt mamy już za sobą, więc teraz będzie łatwiej - przypomniał zawodnik.

Na zapleczu PlusLigi Grzegorz Pająk występował wcześniej w sezonie 2020/2021, kiedy to razem z Politechniką Lublin awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej.

- Może dziwnie to zabrzmi, ale z perspektywy czasu znacznie bardziej cieszy mnie mistrzostwo TAURON 1.Ligi niż mistrzostwo Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w której byłem zmiennikiem, a w Lublinie już w istotny sposób mogłem przyczynić się do złota, będąc znacznie częściej na boisku - zakończył rozgrywający.

Kadra MKS-u na sezon 2023/2024 (stan na 11.07)
rozgrywający: Grzegorz Pająk, Marcin Krawiecki,
atakujący: Mateusz Rećko,
środkowi: Łukasz Swodczyk, Daniel Popiela, Mateusz Siwicki,
przyjmujący: Brandon Koppers, Bartosz Pietruczuk, Dominik Depowski,
libero: Fabian Majcherski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...