Autor:redakcja
  15.06.2023 godz. 13:44

Siedmiu graczy AZS AGH Kraków odchodzi i siedmiu zostaje


AZS AGH Kraków był prawdziwą rewelacją minionego sezonu. Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego zebrali wiele pochwał. Pewnie awansowali do fazy play off i niewiele brakowało, żeby znaleźli się w najlepszej czwórce. Zawodnicy byli również wyróżniani indywidualnie a Bartosz Gomułka, który przymierza się do gry w jednym z klubów PlusLigi, został uznany MVP TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- Od lat w naszym klubie obowiązuje pewna filozofia działania, która sprawdza się w praktyce. Budujemy zespół w który jest mieszanką doświadczenia i młodości. Stawiamy na szkolenie. Chcemy, żeby nasi gracze podnosili indywidualne umiejętności. Podpisujemy kontrakty dłuższe niż roczne - mówi Arkadiusz Jesionek, Członek Zarządu KS AGH Kraków.

Zawodnicy po odejściu z krakowskiego klubu wielokrotnie błyszczeli w PlusLidze, a ostatnim takim przykładem jest Dawid Dulski, który znalazł uznanie w oczach trenera kadry narodowej Nikoli Grbicia. Siatkarscy eksperci uważają, że podobnie może być z Bartoszem Gomułką.

Po tym sezonie z AZS AGH Kraków poza wspomnianym Gomułką odeszli: Karol Borkowski, Maciej Czyrek, Piotr Janusz, Marcin Krawiecki, Łukasz Rymarski oraz Igor Zawadzki. W drużynie pozostali: Jakub Dereń, Kacper Komar, Jakub Kraut, Adam Miniak, Rafał Putkowski, Kajetan Tokajuk i Adam Świdroń.

POWIĄZANE INFORMACJE

...