Autor:Ślepsk Malow Suwałki
  13.06.2023 godz. 17:35

Sebastian Lisicki wypożyczony do BAS Białystok


Sebastian Lisicki został nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki! 21-letni przyjmujący podpisał z klubem trzyletni kontrakt. Lisicki przechodzi jednak obecnie przez proces rehabilitacji, będący efektem kontuzji kolana, której doznał w czasie ligowego meczu 25 marca 2023 roku. Po zakończeniu okresu rekonwalescencji i powrocie na boisko Lisicki zasili szeregi pierwszoligowego BAS Białystok, gdzie spędzi część sezonu 2023/2024.

Sebastian Lisicki urodził się 14 maja 2001 roku w Sierpcu. 22-letni przyjmujący pierwsze, siatkarskie kroki stawiał w Małachowiance Volleyball Team Płock przy wsparciu trenera Jacka Łazowego, skąd trafił do sekcji juniorskiej KS Metro Warszawa, gdzie spędził dwa lata trenując m.in. pod okiem trenerów Wojciecha Szczuckiego i Jacka Jankowskiego. W kolejnych dwóch sezonach talent Lisickiego rozwijał się na tyle intensywnie, że trafił wreszcie do seniorskiego, drugoligowego zespołu KS Metro Warszawa, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod skrzydłami trenera Marcina Lubiejewskiego. Dobre występy w znanym, warszawskim ośrodku zaowocowały transferem szczebel wyżej - do SPS Chrobego Głogów, występującego w Tauron 1. Lidze, bedącej zapleczem siatkarskiej elity. To właśnie poprzez świetne występy w drużynie z Dolnego Śląska Sebastian Lisicki przyciągnął uwagę działaczy Ślepska Malow Suwałki, którzy zdecydowali się zakontraktować obiecującego przyjmującego na kolejne trzy sezony.

25 marca 2023 roku, w czasie ligowego meczu z BAS-em Białystok, Lisicki doznał jednak groźnej kontuzji kolana i musiał poddać się pilnej operacji, a następnie rozpocząć długi proces rehabilitacji. Nie zmieniło to jednak planów włodarzy Ślepska Malow Suwałki wobec zawodnika, którzy zdecydowali się wesprzeć Sebastiana Lisickiego w powrocie na boisko, a następnie wypożyczyć do wspomnianego wcześniej pierwszoligowego BAS-u Białystok, gdzie spędzi część sezonu 2023/2024*.

- Rozpocząłem swoją przygodę z siatkówką dość późno, bo w wieku 17 lat i dołączenie do klubu występującego na co dzień w PlusLidze to dla mnie spełnienie marzeń, a jednocześnie duże wyzwanie. Nie zadowala mnie jednak rola rezerwowego, zamierzam więc walczyć ze Ślepskiem Malow Suwałki o najwyższe cele. Rehabilitacja kolana przebiega w mojej ocenie pomyślnie i krok po kroku przybliżam się do powrotu na parkiet. Cieszę się, że już niedługo będę mógł ponownie poczuć smak ligowej rywalizacji - powiedział powracający do zdrowia Sebastian Lisicki.

- Mamy świadomość jak dużym potencjałem dysponuje Sebastian, dlatego zdecydowaliśmy się związać z nim wieloletnim kontraktem. Kontuzja, która z impetem zatrzymała jego szybko rozwijającą się karierę, będzie z pewnością bodźcem, który jeszcze bardziej nakręci go do ciężkiej pracy i szybkiego powrotu na parkiet. Wspieramy Sebastiana pod kątem mentalnym, organizacyjnym, jak i rehabilitacyjnym, zapewniając mu dostęp do opieki fizjoterapeutyczno-lekarskiej. W naszej ocenie dobrym przetarciem przed rozpoczęciem walki o miejsce w biało-niebieskiej szatni będzie wypożyczenie "Lisa" do zaprzyjaźnionej Białostockiej Akademii Siatkówki, występującej na pierwszoligowych boiskach, gdzie będzie mógł po raz kolejny udowodnić swoją wartość i wspomóc białostoczan w walce o fazę play-off Tauron 1. Ligi. Witamy Sebastiana w klubie, życzymy mu dużo zdrowia i cieszymy się, że jest z nami - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

POWIĄZANE INFORMACJE

...