Autor:redakcja
  29.05.2023 godz. 18:19

Konrad Cop: propozycja Olimpii Sulęcin była interesujca


- Od dłuższego czasu chodziła mi po głowie chęć wypłynięcia na szersze siatkarskie wody. Stwierdziłem, że już czas opuścić mój ukochany MOS Wola Warszawa, w którym spędziłem tyle czasu. Propozycja z Olimpii Sulęcin była bardzo interesująca. Koncepcja budowy drużyny zaprezentowana przez kierownictwo tego klubu była zgodna z moją wizją. Dlatego długo nie zastanawiałem się i przyjąłem propozycję – mówi Konrad Cop.

Jak podkreślił „rozpoczął się proces budowy drużyny na przyszły sezon.” – Trzon zespołu zostanie utrzymany, ale do składu dołączymy paru młodych, perspektywicznych zawodników. Gracze byli w sezonie monitorowani więc mam wiedzę na temat ich możliwości – podkreśla Konrad Cop.

Konrad Cop kończy półroczne stypendium w Rzymie na Wydziale Nauk Społecznych  Uniwersytetu Angelicum im. Świętego Tomasza z Akwinu. Uczelnia położona jest w pięknym miejscu w centrum starej części stolicy Włoch.

– W programie miałem m.in. katolicką naukę społeczną, prawa człowieka, etykę biznesu czy sport i komunikację, a więc zagadnienia, które na pewno przydadzą się przy budowie drużyny. Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się przyjechać na stypendium do Wiecznego Miasta, choć czasem trzeba było przesiedzieć z osiem godzin w ławie szkolnej, co dla mnie człowieka oderwanego od takiego trybu życia było trochę trudne. Myślę, że do końca czerwca uporam się ze wszystkimi obowiązkami na uczelni i będę mógł udać się na zasłużone, trzytygodniowe wakacje – podkreślił Konrad Cop.

Nowy trener Olimpii Sulęcin nie tracił kontaktu z siatkówką. – Poprzez Polsat Sport oraz Internet miałem kontakt z TAURON I Ligą. Oglądałem na żywo mecze o Puchar Włoch, finał Ligi Mistrzów w Turynie, byłem na treningach w Perugii u trenera Andrei Anastasiego – mówi Konrad Cop.

Konrad Cop, mimo młodego wieku, jest postacią doskonale znaną w polskiej siatkówce. Pracował z sukcesami z młodzieżowymi kadrami Polski oraz MOS Wola Warszawa. Był asystentem w stołecznym, plusligowym klubie. Był uhonorowany wieloma wyróżnieniami. W 2020 i 2021 roku został Trenerem Roku Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, a rok wcześniej na Zamku Królewskim odbierał Nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy..

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...