Autor:Katarzyna Porębska/Mickiewicz Kluczbork, fot. Mickiewicz Kluczbork
  24.05.2023 godz. 11:41

Kolejni zawodnicy zostają w Kluczborku. Kontrakt przedłużył Artur Pasiński i Michał Łysiak


Kolejni zawodnicy zdecydowali się przedłużyć umowy w klubie Mickiewicza Kluczbork. W sezonie 2023/24 w barwach kluczborskiej drużyny występować będzie dalej Artur Pasiński oraz Michał Łysiak.

Dla Artura Pasińskiego sezon 2023/24 będzie piątym, który spędzi w barwach drużyny z województwa opolskiego. Pierwszy kontrakt podpisał w 2018 roku. Po rozegraniu dwóch pełnych sezonów zdecydował się na spróbowanie swoich sił w PlusLidze, reprezentując klub z radomia. Po sezonie 2020/21 powrócił do Kluczborka. 

natomiast dla młodego libero Michała Łysiaka sezon 2023/24 będzie czwartym z rzędu, w którym będzie bronił barw Mickiewicza. Do tej pory wystąpił w 55 meczach.

Komunikat klubu
"Nietuzinkowa to chyba odpowiednie słowo określające osobowość naszego przyjmującego - Artura Pasińskiego. Jeden z najlepiej technicznie ułożonych przyjmujących ligi, potężny wachlarz rozwiązań w ataku i na zagrywce. Charakterny i zawsze walczący do końca. Artur Pasiński na kolejny sezon w Mickiewiczu Kluczbork.

Cytując klasyka: niedaleko pada jabłko od jabłoni. I choć początkowo swoją karierę zaczynał od piłki nożnej, to rodzinny gen siatkarski okazał się zbyt mocny i wygrał sportowe starcie. Wulkan energii i tytan pracy, młody i perspektywiczny. Michał Łysiak na dłużej w Mickiewiczu Kluczbork".

POWIĄZANE INFORMACJE

...