Autor:KP
  23.05.2023 godz. 20:00

"Przyszedł do nas tygrysek, a odchodzi tygrys". Bartosz Gomułka został MVP TAURON 1. Ligi!


– Przyszedł do nas tygrysek, a odchodzi tygrys – tak o Bartoszu Gomułce mówi trener AZS AGH Kraków, Andrzej Kubacki. Powyższe słowa najlepiej obrazują rozwój młodego zawodnika na barkach, którego spoczywał ciężar gry  w krakowskiej drużynie.

Gomułka to wychowanek MOS Wola Warszawa, w którym siatkarską przygodę rozpoczął już na poziomie minisiatkówki. Przez kolejne lata ciężko pracował na sukcesy stołecznego klubu i indywidualny rozwój.

Zwieńczeniem okresu juniorskiego było wywalczenie mistrzostwa Polski Juniorów w Dębicy w 2020 roku. W finałowym meczu warszawianie pokonali Jastrzębski Węgiel 3:2. Gomułka dla swoje drużyny zdobył aż 40 punktów i odebrał w pełni zasłużoną nagrodę MVP za grę w całym finałowym turnieju.

Swoją seniorską karierę rozpoczął od gry na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn w barwach Legii Warszawa, w której grał niewiele, a następnie podjął decyzję o zmianie klubu. Dołączył do zespołu z grodu Kraka – AZS AGH Kraków, gdzie rozwinął się jego talent.

– Jest zawodnikiem bardzo ambitnym, którego filozofią jest praca, praca i jeszcze raz praca. Wie, że bez solidnego i mądrego treningu nie ma sportowego rozwoju. Starał się wykorzystać każdą chwilę w naszym klubie zarówno na boisku jak i w szkoleniu – powiedział Andrzej Kubacki.

Sezon 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn atakujący wspólnie z Akademikami zakończył na 6. miejscu. W fazie play off AZS AGH Kraków stoczył wyrównaną walkę z Chemeko-System Gwardią Wrocław.

Gomułka w 33 meczach zdobył dla krakowskiej drużyny 555 punktów, które mu zapewniły 3. pozycję w rankingu najlepszych atakujących i 4. lokatę w rankingu najlepiej punktujących. Do tego aż dziewięciokrotnie odbierał nagrodę MVP.

Jednym z najlepszych spotkań, jakie rozegrał młody atakujący było ligowe starcie Akademików przeciwko BAS Białystok. Gomułka tylko w tym spotkaniu zdobył aż 32 punkty!

Po zakończeniu rozgrywek TAURON 1. Ligi Mężczyzn Akademicy nie udali się od razu na zasłużone wakacje. W połowie maja zagrali w Poznaniu w Akademickich Mistrzostwach Polski. W stolicy Wielkopolski bez straty seta zdobyli złoty medal. Gomułka na koniec turnieju odebrał nagrodę dla najlepszego atakującego.

Krakowski szkoleniowiec podkreśla, że „Bartosz Gomułka ma znakomite papiery na granie.” – Jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników z zadatkami na jednego z najlepszych atakujących w Europie. Myślę, że powinien jak najszybciej dostać szansę na grę w pierwszej reprezentacji – uważa Andrzej Kubacki.

Najlepszym potwierdzeniem tych słów są sukcesy Bartosza Gomułki osiągnięte z młodzieżowymi kadrami narodowymi, w tym brązowy medal mistrzostw Europy U22 oraz mistrzostw świata U21.

Bartosz Gomułka przymierza się do gry w PlusLidze i zdaniem trenera AZS AGH zawodnik da sobie radę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

POWIĄZANE INFORMACJE

...