Autor:redakcja
  17.05.2023 godz. 11:30

Dobre humory wróciły do Częstochowy


Dobre humory wróciły do Exactu Systems Norwida Częstochowy - finalisty TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Po pierwszym spotkaniu były one fatalne. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka przegrali w pierwszym meczu play off z MKS Będzin 0:3.

- Oczywiście ciężko wówczas było o jakikolwiek optymizm - mówi częstochowski szkoleniowiec. - Były w naszej ekipie problemy zdrowotne. Zespół popełnił dużo błędów. Mieliśmy problemy z atakiem. Rywale wyłączyli nam środek. Zostały tylko skrzydła. Trudno było w takich okolicznościach o dobry występ i stąd porażka 0:3.

W niedzielę mieliśmy rewanż w Częstochowie i sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Gospodarze co prawda stracili jednego seta, ale w trzech pozostałych byli lepsi, a w dwóch wyraźnie. - Po pierwszym meczu dokonaliśmy dogłębnej analizy naszej gry. Wiedzieliśmy dlaczego oni wygrali, w jaki sposób uzyskali tak dużą przewagę. Popracowaliśmy nad taktyką i nasza jakość gry uległa poprawie - mówi trener Hudziak i jak dodaje "humory wróciły i rywalizacja o zwycięstwo zaczyna się znowu od zera."

- Uwierzyliśmy, że będzinian można pokonać - podkreśla Leszek Hudziak. I z tą ogromną wiarą siatkarze Exactu Systems  Norwida Częstochowa szykują się do trzeciego meczu, który odbędzie się w czwartek w Będzinie. Na dobrze wieści w czwartkowy wieczór czekają częstochowscy kibice, którzy są głodni dobrej siatkówki.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...