Autor:Katarzyna Porębska, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  14.05.2023 godz. 08:35

Czy w niedzielę poznamy brązowego medalistę TAURON 1. Ligi Mężczyzn?


W niedzielę o godzinie 17.30 rozpocznie się drugi mecz pomiędzy BKS Visła Proline Bydgoszcz i Chemeko-System Gwardią Wrocław o brązowy medal TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pierwsze spotkanie wygrali bydgoszczanie 3:1. Czy dzisiaj poznamy brązowego medalistę pierwszoligowych rozgrywek?

Bydgoszczanie półfinałową rywalizację przegrali z MKS-em Będzin. Z kolei wrocławianie musieli uznać wyższość Exact Systems Norwid Częstochowa. Teraz obu drużynom pozostała walka o brązowy medal w tak zwanym małym finale. Zgodnie z regulaminem rywalizacja o trzecie miejsce toczy się do dwóch zwycięstw. Sporą zaliczkę przed drugim starciem mają podopieczni Michala Masnego, którzy na terenie Gwardii zwyciężyli 3:1.

- Nastroje w drużynie są pozytywne i bojowe. Cieszymy się, że możemy walczyć o medal - powiedział Maciej Krysiak, przyjmujący BKS Visły Proline. 

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie siatkarze z Bydgoszczy również finalnie walczyli o brązowe krążki. Z tą różnicą, że ich przeciwnikiem była Avia Świdnik. W rywalizacji do trzech zwycięstw bydgoszczanie zwyciężyli 3:0.

Gwardziści nie mieli wiele czasu, aby przygotować się do gry o trzecie miejsce. Szybko musieli wyczyścić głowy po porażce w półfinale z Norwidem Częstochowa. Wszyscy zaczynają już odczuwać trudy długie sezonu. Dla porównania zeszłoroczna rywalizacja o złote medale zakończyła się 8 maja, a o brązowe 9 maja. Czy w niedzielę podopiecznym Dawida Murka uda się wrócić jeszcze na trzeci mecz do Hali Orbita?

- Ciężko gra się te ostatnie mecze, bo to już końcówka tego sezonu. Zespół z Bydgoszczy bazuje na młodych chłopakach, z młodym trenerem. Dla kibiców to ciekawa rywalizacja - zakończył Jan Fornal, przyjmujący Chemeko-System Gwardii.

Drugi mecz o trzecie miejsce TAURON 1. Ligi Mężczyzn rozpocznie się 14 maja o godzinie 17.30. Transmisja spotkania na antenie Polsatu Sport. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...