Autor:Katarzyna Porębska/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  09.05.2023 godz. 17:54

Jan Fornal z Chemeko-System Gwardii Wrocław: zapowiada się fajny mecz i rywalizacja o brązowy medal


Chemeko-System Gwardia Wrocław powalczy w sezonie 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn o brązowy medal. Wrocławianie walkę o finał przegrali z Exact Systems Norwid Częstochowa. Siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska powalczą o trzecie miejsce na koniec rozgrywek z BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Siatkarze z Wrocławia i Częstochowy rozegrali trzy półfinałowe spotkania. W ostatnim starciu podopieczni Dawida Murka tylko w pierwszej partii byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z rywalem. W pozostałych dwóch musieli uznać wyższość przeciwników.

- Decydujący był pierwszy set. Mecz mógłby się inaczej potoczyć, ale popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, które nie powinny mieć miejsca. Może to przez to, że nie było czasu trenować, bo cały czas były mecze. Graliśmy środa-sobota. Popełniliśmy błędy, które nie przystoją drużynie, która chce wejść do finału - powiedział Jan Fornal.

I dodał - Norwid wykorzystał nasze mankamenty w grze. Rywale bardzo dobrze zagrali zagrywką, przez co nie bardzo mogliśmy grać środkiem, a oni świetnie zagrali wyblokiem. Do tego dobrze grali w kontrach. Uważam, że w tym meczu decydujący był blok i zagrywka Norwida.

Gwardia Wrocław teraz powalczy o brązowe medale, a jej przeciwnikiem będzie BKS Visła Proline, która przegrała z kolei półfinałową rywalizację z MKS-em Będzin.

- Na pewno będzie ciężko, bo to już końcówka sezonu, ale trzeba się do tych meczów przygotować. Dobrze, że rozpoczynamy rywalizację u siebie. Drużyna z Bydgoszczy bazuje na młodych chłopakach i młodym trenerze. Zapowiada się fajny mecz i rywalizacja o brązowy medal - zakończył Fornal.

POWIĄZANE INFORMACJE

...