Autor:redakcja
  07.05.2023 godz. 14:45

MKS Będzin w finale TAURON 1. Ligi Mężczyzn


MKS Będzin pokonał BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) w trzecim półfinałowym meczu play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Renee Teppan. W serii do dwóch zwycięstw MKS Będzin wygrał 2-1 i zagra o pierwsze miejsce w rozgrywkach. Bydgoszczanie powalczą o brązowy medal.

W dwóch poprzednich meczach w Będzinie triumfował BKS Visła Proline, a w Bydgoszczy MKS. Ostatni set rywalizacji tych drużyn zakończył się wynikiem 26:24 dla będzinian. W trzecim decydującym spotkaniu mogliśmy spodziewać się zaciętej walki. Tak jednak nie było. Gospodarze dale koncert gry i byli zespołem zdecydowanie lepszym. Emocji nie było. Wyrównaną grę oglądaliśmy tylko do połowy pierwszego seta. Później już była gra do jednej bramki.

W pierwszym secie równo było do stanu 15:15. Następnie gospodarze uzyskali w serii trzy punkty. Trener gości poprosił o czas, ale przerwa, podobnie jak niebawem następna, nie dała efektu. Zmian w postawie zespołu nie przyniosły roszady w składzie. Będzinianie punktowali, grali swobodnie i dominowali w ataku. Nic też dziwnego, że set zakończył się wyraźnym zwycięstwem MKS-u Będzin, dla którego po pięć punktów zdobyli Łukasz Usowicz i Renee Teppan. Bydgoszczanie mieli minimalną przewagę w bloku.

Drugiego seta również pewnie wygrali gospodarze. Mieli m.in. przewagę w ataku oraz w defensywie i wyprowadzaniu kontr. Podopieczni trenera Wojciecha Serafina rozpoczęli od mocnego uderzenia. Prowadzili 5:2, a następnie 12:6. Taka przewaga umożliwiła gospodarzom spokojną grę i kontrolę wydarzeń na boisku. Dobrą formę utrzymywał Renee Teppan.

W trzecim secie będzinianie szybko objęli prowadzenie i następnie uzyskali wysoką przewagę. Było m.in. 22:14 dla podopiecznych trenera Wojciecha Serafina. W samej końcówce goście odrobili trochę strat. Bardzo dobry mecz rozegrał Renee Teppan, który zdpbył 13 punktów.

Pkt po pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102747.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102747.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...