Autor:KP/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  07.05.2023 godz. 10:17

Udany rewanż MKS Będzin. Czy w niedzielę powtórzy wynik?


Bezcenne zwycięstwo z Bydgoszczy wywieźli siatkarze MKS-u. W czwartek pokonali tamtejszą BKS Visłę Proline 3:1, przedłużając szansę na awans do wielkiego finału. Teraz rywalizacja powróci do Będzina, w którym już w niedzielę obydwa zespoły spotkają się po raz ostatni. Pierwszy gwizdek trzeciego półfinałowego meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn o godzinie 17.30.

 Spotkanie nad Brdą nie należało do najłatwiejszych. Wprawdzie MKS wygrał trzy sety, ale za każdym razem czynił to minimalną różnicą punktów. Najpierw zwyciężył do 23, potem do 22. Trzecia partia naszej drużynie kompletnie nie wyszło. Będzinianie zdobyli w niej zaledwie 16 punktów. Najwięcej emocji dostarczyła ostatnia część meczu, w której zwycięzcę wyłoniła dopiero gra na przewagi. MKS pokonał Visłę 26:24, unosząc ręce w geście triumfu.

Najlepszym zawodnikiem meczu uznano rozgrywającego zagłębiowskiej ekipy, Jarosława Macionczyka, dla którego było to już piąte wyróżnienie indywidualne w bieżących rozgrywkach. "Jaro" zapisał na koncie 5 punktów (4 atakiem, 1 zagrywką).

W niedzielę będzinianie i bydgoszczanie spotkają się po raz ostatni w sezonie 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. O 17.30 rozbrzmi pierwszy gwizdek trzeciego półfinałowego starcia. Jednego można być pewnym - obie drużyny będą walczyły do ostatniej piłki!

Transmisja meczu na sportowej antenie Polsatu Sport.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...