Autor:redakcja
  27.04.2023 godz. 18:32

Czwartek z TAURON 1. Ligą: Chemeko-System Gwardia Wrocław - AZS AGH Kraków 3:0


Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonało AZS AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:22, 25:18) w trzecim ćwierćfinałowym meczu play off TAURON 1.Ligi Mężczyzn. MVP Kamil Maruszczyk. W serii do dwóch zwycięstw Chemeko-System Gwardia wygrało 2-1.

Przed nami decydujące starcie w walce o półfinał TAURON 1.Ligi Mężczyzn.  Akademicy po dramatycznym meczu w wypełnionej po brzegi kibicami hali pokonali wrocławian 3:2, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Czy podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego, którzy w sezonie zasadniczym byli niżej niż gospodarze, wygrają decydujące starcie?

Zgodnie z przewidywaniami pierwszy set był wyrównany od początku do końca. Na prowadzeniu był raz jeden, raz drugi zespół. W połowie partii przewagę mieli goście - 14:16. Wrocławianie popełnili pięć błędów na zagrywce, ale nie miało to wpływu na końcowy wynik partii. Paweł Gryc zdobył siedem punktów dla gospodarzy.

W drugim secie dalej oglądaliśmy wyrównany mecz. Na tablicy często widzieliśmy wynik remisowy. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Krakowski zespół objął prowadzenie 20:21 i wydawało się, że ma dobry start do ostatnich akcji. Jednak końcówka należała do gospodarzy, którzy pewnie wyszli na prowadzenie w meczu 2:0.

Wyrównana gra w trzecim secie zakończyła się w pierwszej połowie. Wrocławianie prowadzili 17:13. Goście jeszcze walczyli, zmniejszyli straty, ale w dalszej części partii przewaga podopiecznych trenera Dawida Murka była już wyraźna.

Pkt po pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102759.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102759.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...