Autor:Katarzyna Porębska/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  20.03.2023 godz. 18:49

Tytus Nowik z Chemeko-System Gwardii Wrocław: walczymy o jak najlepszą pozycję przed play off


Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonała we własnej hali KRISPOL Września bez straty seta na inaugurację 26. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Dzięki tej wygranej wrocławianie awansowali na 4. miejsce w tabeli. - Walczymy o jak najlepszą pozycję przed play off - powiedział Tytus Nowik, przyjmujący Gwardzistów, który zdobył w tym starciu dzięwięć punktów.

Za podopiecznymi Dawida Murka bardzo dobre spotkanie. W świetnym stylu i bez straty seta pokonali wrześnian. 

- Ten mecz była ważny, bo trzy punkty są cenne, zwłaszcza że walczymy o jak najlepszą pozycję przed play off. W Warszawie trudno nam było złapać rytm, a tutaj od początku graliśmy równo i wszystko trzymaliśmy w swoich rękach. Na pewno takie mecze gra się ciężko, ale wyszliśmy zespołem, który był głodny gry i dobrze, że mogliśmy pokazać, że możemy zawsze pomóc - podkreślił Nowik.

Młody przyjmujący rozegrał całe spotkanie. Zdobył dla Gwardii dziewięc punktów. - Dziękuję bardzo trenerowi, że mi zaufał i wpuścił mnie w podstawowej szóstce. Ciężko mi się wchodziło w ten mecz, bo po długim czasie zaczynam spotkanie w szóstce. Z seta na set było coraz lepiej - wyznał zawodnik wrocławskiej drużyny.

Kolejnym przeciwnikiem Chemeko-System Gwardii będzie MKST Astra Nowa Sól. - Po ostatnim meczu mieliśmy trochę czasu, aby odpowiednio się zregenerować. Dwa ostatnie spotkania zagraliśmy w niewielkich odstępach czasu. Od początku tygodnia będziemy już skoncentrowani pod mecz z Astrą Nowa Sól. Jest to drużyna z dołu tabeli, ale jest bardzo waleczna. Potrafią grać, wygrywać i mają serce do walki - zakończył Nowik.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...