Autor:redakcja
  19.03.2023 godz. 08:24

Z TAURON 1. Ligi Mężczyzn po mistrzostwo Polski juniorów


Młodzi siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki TCS okazali się niegościnni dla rywali. Przed własną publicznością zdobyli mistrzostwo Polski juniorów. Podopieczni trenera Kamila Czapnika wygrali wszystkie mecze. Stracili w sumie trzy sety. W półfinale i finale zwyciężali po 3:0. Najpierw pokonali obrońcę tytułu AT Jastrzębski Węgiel, a w meczu o złoty medal KS Metro Warszawa.

Awans do finałowego turnieju Lechia wywalczyła w półfinałowych zawodach w Jastrzębiu, gdzie zajęła drugie miejsce, ustępując tylko gospodarzom. Natomiast wyeliminowała z rywalizacji m.in. częstochowski Hemarpol Norwid.

- Zespół Lechii oparty jest na zawodnikach z Tomaszowa Mazowieckiego. Pracę zaczęliśmy od minisiatkówki. Następnie była rywalizacja w kategorii młodzików i juniorów młodszych. Teraz jesteśmy w juniorach. W młodzikach było czwarte miejsce krajowego czempionatu, a następnie złoto w Krakowie w 2021 roku w wyższej kategorii. Przed rokiem również w Krakowie był brązowy medal juniorów młodszych. W obecnym zespole są zawodnicy zarówno z rocznika 2004 i 2005 - powiedział Kamil Czapnik.

Czterech zawodników Lechii Tomaszów Mazowiecki TCS otrzymało nagrody indywidualne. Najlepszym przyjmującym został Marcel Hendzelewski, podstawowy gracz drużyny występującej w TAUROB 1. Lidze Mężczyzn. Libero Jakub Kubacki na co dzień gra w SMS PZPS Spała. Nagrodzono również Jakuba Nowaka (blokujący) oraz Dawida Suskiego (rozgrywający).

- Zespół wytrzymał presję i zaprezentował się w turnieju bardzo dobrze. Czempionat został świetnie zorganizowany, a doping publiczności niósł mój zespół. Kibice nam bardzo pompgli. Na pewno jednak łatwo nie było. Każdy zespół przyjechał do Tomaszowa z zamiarem odniesienia zwycięstwa - podsumował MP juniorów Kamil Czapnik.

W Arenie Lodowej swoje mecze TAURON 1. Ligi Mężczyzn rozgrywają również zawodnicy tomaszowskiej Lechii. W sobotni wieczór gospodarze walczący o awans do play off pokonali Legię Warszawa 3:1.


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...