Autor:Katarzyna Porębska/legioniści.pl, fot. Legia Warszawa
  18.03.2023 godz. 08:37

Wojciech Sumara z Legii Warszawa: będziemy walczyć o każdą piłkę


Legia Warszawa w sobotnie popołudnie zagra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki w ramach 26. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Legioniści cały czas muszą walczyć o utrzymanie. - Na teren rywala jedziemy z optymistycznym nastawianiem. Z pewnością będziemy walczyć o każdą piłkę - wyznał Wojciech Sumara, libero warszawskiej drużyny.

Tydzień temu Legia Warszawa po wyrównanym pięciosetowym spotkaniu przegrał z Chemeko-System Gwardią Wrocław.

- Mieliśmy bardzo dobry początek meczu. Dobrze graliśmy w zagrywce, nałożyliśmy bardzo dużą presję na przeciwników z Wrocławia, co poskutkowało wygraniem dwóch pierwszych setów. W kolejnych odsłonach spotkania gra Gwardii poprawiła się i niestety w kluczowych momentach udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść - wyznał zawodnik legionistów.

I dodał - Czy gdybyśmy zagrali w poprzednich meczach tak, jak zrobiliśmy to przeciwko Gwardii, to moglibyśmy teraz myśleć o bezpiecznym miejscu w tabeli? To trudne pytanie. Dużo bowiem zależy od postawy przeciwnika. W zależności od tego, z jaką drużyną się mierzymy, obierane są różne taktyki przedmeczowe. Z jednym rywalem gra nam się łatwiej, a z innym trudniej. Na pewno staramy się pokazać z jak najlepszej strony w każdym pojedynku. W naszej grze ogromną istotę stanowi dyspozycja dnia danych zawodników. W konfrontacji z wrocławianami prezentowaliśmy się bardzo dobrze, zwłaszcza na lewym skrzydle, co pozwoliło nam zdobyć cenny punkt.

W sobotnie popołudnie podopieczni Krzysztofa Wójcika zagrają z kolei na wyjeździe. Ich przeciwkiem będzie Lechia Tomaszów Mazowicki, która cały czas ma realne szanse na awans do fazy play off. Siatkarze Legii natomiast muszą walczyć o utrzymanie.

- Jeśli chodzi o najbliższe spotkanie z Lechią, przeciwnicy z pewnością będą się chcieli odegrać za porażkę w naszej hali 0:3. Jako, że w potyczce z Gwardią nasza gra wyglądała znacznie lepiej w porównaniu z poprzednimi rywalizacjami, jedziemy do Tomaszowa Mazowieckiego z optymistycznym nastawieniem. Poza tym wydaje się, że drużyna Lechii prezentuje się w ostatnim czasie nieco słabiej. Miejmy nadzieję, że dobrze przygotujemy się taktycznie do tego meczu i zobaczymy, jaki będzie tego efekt. Z pewnością będziemy walczyć o każdą piłkę - podkreślił Sumara.

Aktualnie drużyna z Warszawy z dorobkiem 20 punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli.

- Spotkania, które pozostały nam do rozegrania, z pewnością sprzyjają nam w kontekście zdobywania punktów, zwłaszcza że będziemy się mierzyć z zespołem z Nowej Soli i Wrześni, które stanowią naszych bezpośrednich rywali w tabeli. A czy odniesiemy sukces? Wszystko zależeć będzie od tego, jak do nich podejdzie cały zespół, tzn. czy sobie odpuścimy, czy powalczymy do końca. Jeśli drużyna będzie dawać z siebie wszystko na treningach i podczas meczów, to wówczas będę dobrej myśli - zakończył Sumara.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...