Autor:KP/Exact Systems Norwid Częstochowa, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  18.03.2023 godz. 07:30

Exact Systems Norwid Częstochowa powalczy o trzy punkty w Białymstoku


W piątek siatkarze częstochowskiego Norwida wyruszyli w drogę do oddalonego o ponad 400 km „serca Podlasia” – Białegostoku, gdzie w sobotę stoczą pojedynek 26. kolejki TAURON 1.Ligi Mężczyzn z miejscowym BAS-em. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 18:00.

Runda zasadnicza TAURON 1.Ligi Mężczyzn wkracza w decydującą fazę. Częstochowscy siatkarze, którzy przewodzą stawce 16 zespołów zaplecza PlusLigi mają do rozegrania jeszcze pięć pojedynków i tylko dwa „oczka” przewagi nad drugim MKS-em Będzin. Każde potknięcie Norwida może zostać, więc wykorzystane przez rywali, dlatego trzeba zachować czujność, na co zwraca uwagę przyjmujący Artur Sługocki.

- Przygotowania do meczu z Białymstokiem idą w dobrym kierunku, mobilizacja i nastawienie w drużynie są wysokie ponieważ chcemy utrzymać pierwszą lokatę w lidze, a jak wiadomo na górze tabeli jest ciasno. Nie lekceważymy drużyny przeciwnej, mimo że w tym spotkaniu to my jesteśmy faworytem. Cel jest jasny – jedziemy po 3 pkt, musimy wyjść na to spotkanie w pełni skoncentrowani. Nie możemy gubić punktów, bo są one teraz ważne w kontekście zbliżających się Play-off – zakończył „Sługi”.

Zespół BASu Białystok zajmuje aktualnie 12 lokatę z dorobkiem 30 punktów (bilans 9-16). Pierwszy pojedynek obu drużyn zdecydowanie padł łupem częstochowian, którzy rozprawili się z rywalem wciągu 71 minut (3:0).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...