Autor:redakcja, fot. PZL LEONARDO Avia Świdnik
  16.03.2023 godz. 19:23

Czwartek z TAURON 1. Ligą: PZL LEONARDO Avia Świdnik - AZS AGH Kraków 1:3


PZL LEONARDO Avia Świdnik przegrała z AZS AGH Kraków 1:3 (25:17, 20:25, 21:25, 17:25) w meczu 26. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Marcin Krawiecki. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną Akademików 3:1. Po tym zwycięstwie zespół trenera Andrzeja Kubackiego umocnił się na siódmej pozycji i ma siedem punktów przewagi nad 9. Lechią Tomaszów Mazowiecki.

PZL LEONARDO Avia Świdnik w obecnym sezonie zwyciężył do tej pory w 15 z 25 rozegranych meczów, gromadząc 47 punktó. Przed meczem z Akademikami drużyna ze Świdnika zajmowała 6. miejsce – czwartkowy pojedynek był, więc starciem sąsiadów z tabeli.

Akademicy potwierdzili, że znajdują się na fali wznoszącej, a ich dyspozycja sportowa rośnie z meczu na mecz. Przebłyski znakomitej gry były widoczne już trzy tygodnie temu, a prawdziwą moc podopieczni Andrzeja Kubackiego pokazali w wygranych meczach z drużynami z Bydgoszczy i Białegostoku. Punkty zdobyte w tych spotkaniach pozwoliły podopiecznym Andrzeja Kubackiego umocnić się na siódmym miejscu w klasyfikacji i zbudować przewagę nad pozostałymi drużynami.

Jednak w Świdniku od początku spotkania błyszczeli gospodarze, którzy wyszli na boisko z ogromną wolą zwycięstwa. Chcieli koniecznie pokazać, że obecna lokata nie oddaje ich możliwości. Na początku partii objęli prowadzenie. Było m.in. 10:6. Siatkarze z Krakowa próbowali nawiązać wyrównaną walkę, ale prowadzenie PZL LEONARDO Avii rosło. Gospodarze zaserwowali m.in. trzy asy przy zerowym dorobku rywali w polu zagrywki.

W drugim secie zobaczyliśmy zupełnie inny mecz. Krakowski zespół rozpoczął mocnym akcentem i prowadził m.in. 1:3 oraz 6:8. W połowie partii było po 13, ale następnie to goście zaczęli zdobywać punkty i mieli przewagę 13:15, 20:23 i spokojnie utrzymali ją do końca. Ich ocenę obniżają błędy na zagrywce, a w dwóch setach mieli ich dwanaście przy jednym asie serwisowym. Punktował Karol Borkowski, który miał 13 pkt.

W trzecim secie Karol Borkowski dorzucił do swego dorobku trzy punkty. Mocno wspierał go w zdobywaniu punktów Bartosz Gomułka, który miał 10 pkt. Losy partii rozstrzygnęły się w drugiej połowie od stanu 16:16. AZS AGH wygrał z pewną przewagą, mając m.in. lepszy bilans bloków po trzech partiach 3-6. Krakowianie byli już pewni zdobycia co najmniej jednego punktu, ale podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego nie zamierzali na tym poprzestać. Po wyrównanym początku zaczęli dyktować warunki rywalizacji i pewnie zwyciężyli w czwartej partii i całym spotkaniu.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102572.html#pktvspkt 

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102572.html#stats 

POWIĄZANE INFORMACJE

...