Autor:KP/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  16.03.2023 godz. 12:57

Hit 26. kolejki. Mickiewicz Kluczbork kontra MKS Będzin


Do najciekawszego meczu w 26. kolejce TAURON 1. Ligi Mężczyzn z punktu widzenia pierwszoligowej tabeli, dojdzie w Kluczborku, gdzie czwarty Mickiewicz podejmie wicelidera, MKS Będzin. W sobotę będzinianie zagrają o dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Będzinianie pozostają na zwycięskiej ścieżce od ponad dwóch miesięcy i nie zamierzają z niej schodzić, zwłaszcza że w ostatnich dwóch spotkaniach nie przegrali nawet seta, pokonując Norwida Częstochowa i Chrobrego Głogów. Jakub Rohnka i spółka cały czas patrzą na boisko, a nie na tabelę, w której zajmują drugie miejsce.

- Różnice punktowe w czołówce są niewielkie, więc w dalszym ciągu musimy skupiać się na tym, aby grać dobrze i wygrywać kolejne mecze, przy wykorzystaniu głębi składu, którą posiadamy - zaznaczył przyjmujący.

Okazja do odniesienia dziesiątego zwycięstwa z rzędu nadarzy się zagłębiowskiej ekipie w najbliższą sobotę w wyjazdowym spotkaniu z Mickiewiczem Kluczbork, który w poprzedniej rundzie pokonał MKS w Będzin Arenie 3:2. Na dziś rywal z Opolszczyzny ma mecz więcej i pięć punktów mniej od podopiecznych Wojciecha Serafina.

- Mickiewicz ma dobry sezon, jest wysoko w tabeli. Wygrał sporo spotkań, w tym to w naszej hali. Chcemy się więc zrewanżować za tamtą porażkę, grając dobry mecz i wrócić do Będzina z komplet punktów - zakończył zawodnik.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...