Autor:KP/AZS AGH Kraków, fot. AZS AGH Kraków
  15.03.2023 godz. 14:28

AZS AGH Kraków jedzie do Świdnika


Już jutro siatkarze AZS AGH Kraków zagrają na wyjeździe drużynę PZL LEONARDO Avia Świdnik w ramach 26. kolejki TAURON 1.Ligi Mężczyzn. Mecz będzie transmitowany na antenie Polsatsport.pl Extra.

Akademicy znajdują się obecnie na fali wznoszącej, a ich dyspozycja sportowa rośnie z meczu na mecz. Przebłyski znakomitej gry były widoczne już trzy tygodnie temu, a prawdziwą moc podopieczni Andrzeja Kubackiego pokazali w wygranych meczach z drużynami z Bydgoszczy i Białegostoku. Punkty zdobyte w tych spotkaniach pozwoliły podopiecznym Andrzeja Kubackiego umocnić się na siódmym miejscu w klasyfikacji i zbudować przewagę nad pozostałymi drużynami.

PZL LEONARDO Avia Świdnik w obecnym sezonie nie zawodzi. Zespół Witolda Chwastyniaka zwyciężył do tej pory w 15 z 24 rozegranych meczów, gromadząc w ten sposób 47 punktów na swoim koncie. Przed meczem z Akademikami drużyna ze Świdnika zajmuje szóste miejsce – jutrzejszy pojedynek będzie, więc starciem bezpośrednich sąsiadów z tabeli.

Pierwsza konfrontacja pomiędzy tymi drużynami w Krakowie zakończyła się po czterech partiach na korzyść siatkarzy z grodu Kraka. MVP spotkania został wówczas wybrany rozgrywający z Krakowa – Marcin Krawiecki (2 asy serwisowe). Liderem w ataku po krakowskiej stronie był niewątpliwie Bartosz Gomułka (22 punkty, 18/33 punkty w ataku, 4 bloki punktowe). W drużynie ze Świdnika najlepiej spisywał się z kolei przyjmujący Kamil Kosiba (21 punktów, 18/33 punkty w ataku, 2 asy serwisowe, 1 blok) i atakujący Mateusz Rećko (17 punktów).

Jakim wynikiem zakończy się jutrzejsze spotkanie? Akademicy wciąż walczą o fazę play off i na pewno będą chcieli powtórzyć wynik z pierwszej rundy. Jedno jest pewne, rosnąca dyspozycja krakowskiej drużyny gwarantuje, że dołożą wszelkich starań, by pełna pula wróciła do Krakowa!

Przypominamy, że nasze jutrzejsze spotkanie będzie transmitowane na antenie Polsat Sport Extra. Pierwszy gwizdek meczu w Świdniku punktualnie o 20.30!

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...