Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  14.03.2023 godz. 08:50

Do Wrocławia przyjedzie KRISPOL Września


W ramach 26. kolejki TAURON 1.Ligi do Hali Orbita przyjedzie KRISPOL Września. W pierwszej rundzie wrocławianie pokonali podopiecznych Mariana Kardasa w czterech setach. Jak będzie tym razem przekonamy się już dzisiaj o 20:00.

Zwycięska passa Gwardzistów trwa – w minionej kolejce, po emocjonującym meczu, odwrócili wynik spotkania z Legią Warszawa i po tie-breaku odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo. Wrocławska drużyna mecz rozpoczęła w innym niż zazwyczaj składzie – w pierwszej szóstce wyszli Kamil Maruszczyk, Dawid Kuźmiczonek oraz Michał Godlewski, a Bartłomieja Zawalskiego zastąpił Bartosz Cedzyński.

Legioniści posyłali trudne zagrywki, czym początkowo utrudnili gościom wyprowadzanie pierwszej akcji, z czasem trener Dawid Murek zaczął rotować składem. Na boisku pojawili się Jan Fornal oraz Leon Dervisaj co pozwoliło na ustabilizowanie przyjęcia i zwiększenie skuteczności w pierwszej akcji.

- Ciężki mecz dla nas, ciężki teren, ale każdy chyba się spodziewał, że tutaj nie będzie łatwo. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Legia będzie robić wszystko, żeby wyszarpać cokolwiek z nami, bo im zależy na punktach i udało im się ten punkt zdobyć. My zebraliśmy się w trzecim secie i ta gra troszeczkę lepiej wyglądała, chociaż też falowała, to nie było to, co byśmy chcieli. Było dużo gry na emocjach. Może sportowo to nie wyglądało rewelacyjnie w naszym wykonaniu, ale cieszy to, że podnieśliśmy się z trudnego momentu. Po tym też poznaje się prawdziwy zespół- – mówił Dawid Murek po meczu w Warszawie.

Po trudnym meczu w Warszawie siatkarze z Wrocławia nie mają jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już we wtorek 14 marca o 20:00 podejmą KRISPOL Września i powalczą o przedłużenie zwycięskiej passy. Natomiast wrześnianie wciąż walczą o utrzymanie – obecnie zajmują czternaste miejsce, jednak do trzynastej lokaty, która gwarantuje grę w TAURON 1.Lidze tracą tylko trzy punkty.

- KRISPOL Września to bardzo trudny przeciwnik. Gramy u siebie, ale też musimy podejść do tego meczu bardzo skoncentrowanym, bo teraz z każdym można tracić punkty. Musimy skupić się na tym, żeby dobrze odpocząć, zagraliśmy pięć setów i to będzie odczuwalne w nogach – powiedział Dawid Murek.

W pierwszej rundzie Gwardziści potrzebowali czterech setów by zamknąć mecz z zespołem Mariana Kardasa. W tamtym pojedynku ciężar gry po stronie rywali brał na swoje barki Kacper Ratajewski, natomiast w szeregach Gwardii z dobrej strony zaprezentowali się Jan Fornal oraz Mariusz Schamlewski.

Pierwszy gwizdek meczu już o 20:00. Bilety czekają na Was w serwisie eventim.pl (15 zł – ulgowy, 20 zł – normalny) lub w kasie biletowej na godzinę przed rozpoczęciem meczu (20 zł – ulgowy, 25 zł -normalny).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...