Autor:redakcja
  13.03.2023 godz. 10:47

AZS AGH Kraków celuje w grę o medale


Trener AZS AGH Kraków Andrzej Kubacki bardzo pozytywnie wypowiadał się o sobotnim rywalu swoich podopiecznych - BAS-ie Białystok. - Jest to bardzo fajna drużyna, która rozwija się i w której panuje dobra atmosfera. Myślę, że jeszcze wielokrotnie zaprezentuje z jak najlepszej strony w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn - mówił krakowski szkoleniowiec.

AZS AGH Kraków pokonał BAS Białystok 3:1 (24:26, 25:18, 25:20, 25:17) w meczu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Spotkania zpstał Karol Borkowski. Było to jak najbardziej zasłużone wyróżnienie naszego kapitana. Zdobył 23 punkty, dobrze sisywał się w obronie. Zanotował dwa bloki. Był na pewno wyróżniejącym się zawodnikiem.

Było to drugie zwycięstwo AZS AGH nad BAS-em w sezonie zasadniczym. Na wyjeździe Akademicy zwyciężyli 3:2. W ostatnich spotkaniach prezentują oni niezwykle wysoką dyspozycję. Trzy oczka zdobyte w tym spotkaniu okazały się bardzo cenne. Akademicy z dorobkiem 36 punktów przed pierwszym gwizdkiem plasowali się na siódmym miejscu w tabeli. Mocno mierzą w kierunku walki o medale.

Jak podkreślił Andrzej Kubacki "mecz z BAS-em był bardzo twardy, oba zespoły dobrze spisywały się w ataku." - My zaprezentowaliśmy więcej cierpliwości, wykazaliśmy dużo więcej zimnej krwi w decydujących momentach. Moi zawodnicy potrafili odrzucić emocje i skupili się na grze w siatkówkę - powiedział.

Trener AZS AGH studzi emocje i jest daleki od przydzielania miejsc w play offach. - Do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze parę kolejek i dużo może się jeszcze wydarzyć. Nie ustalałbym więc miejsc w tabeli. Nas oczywiście cieszy dobra gra zespołu, a jak ona będzie, co wielokrotnie mówiłem, to i przyjdą wyniki. Taka jest nasza filozofia. Trzeba grać przede wszystkim w siatkówkę - powiedział.

Do zakończenia sezonu zasadniczego TAURON 1. Ligi Mężczyzn pozostało jeszcze pięć kolejek. Już we wtorek rozpocznie się 26. a na inaugurację Chemeko-System Gwardia Wrocław spotka się z KRISPOLEM Września. Jeden mecz - Olimpia Sulęcin - SMS PZPS Spała (3:2) odbył się 22 stycznia.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...