Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. MKST Astra Nowa Sól
  15.03.2023 godz. 09:55

Mateusz Rećko z PZL LEONARDO Avii Świdnik: musimy popracować nad koncentracją


PZL LEONARDO Avia Świdnik przełamała się po ostatnich porażkach. W sobotę na wyjeździe pokonał MKST Astrę Nowa Sól 3:0 w spotkaniu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - To był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale na pewno musimy popracować nad koncentracją - powiedział Mateusz Rećko, atakujący świdniczan.

Za podopiecznymi Witolda Chwastyniaka dobre, a przede wszystkim zwycięskie spotkanie. Na wyjeździe bez straty seta pokonali nowosolan. Choć trzeba przyznać, że wygrana wcale nie przyszła im łatwo.

- Po drugim secie, w którym odrobiliśmy dość sporą przewagę, czuliśmy że złamaliśmy rywali. Dzięki temu bardzo dobrze weszliśmy w trzecią partię - wyznał atakujący.

I dodał - Wszystkie trzy sety rozstrzgnęły się w końcówkach. Chłodną głowę w tych kluczowych momentach zachował nasz zespół. Nie popełniliśmy prostych błędów. trudne piłki daliśmy rywalom do gry. Pozwoliliśmy przeciwnikom popełnić błąd.

W czwartek świdniczan czeka kolejne ligowe spotkanie. Przed własną publicznością podejmą AZS AGH Kraków w ramach 26. serii spotkań.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale na pewno musimy popracować nad koncentracją - zakończył Rećko.

POWIĄZANE INFORMACJE

...