Autor:Katarzyna Porębska/AZS AGH Kraków, fot. AZS AGH Kraków
  12.03.2023 godz. 09:20

Karol Borkowski z AZS AGH Kraków: siatkarsko byliśmy lepsi


AZS AGH Kraków w bardzo dobrym stylu pokonał BAS Białystok 3:1 w meczu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Dobrze, że od drugiej partii tych błędów po naszej stronie było znacznie mniej. Zaczęliśmy grać swoją siatkówkę. Siatkarsko byliśmy lepsi - powiedział Karol Borkowski, przyjmujący Akademików i MVP sobotniego spotkania.

Podopieczni Andrzeja Kubackiego w sobotnie popołudnie zapisali na swoim koncie trzecie zwycięstwo z rzędu. Przed własną publicznością pokonali drużynę beniaminka z Białegostoku 3:1. Gospodarze tylko w pierwszej partii pozwolili rywalom przechylić szalę na ich stronę.

- W pierwszym secie niestety błędy własne zaważyły na tym, że przegraliśmy seta. Dobrze, że od drugiej partii tych błędów po naszej stronie było znacznie mniej. Zaczęliśmy grać swoją siatkówkę. Siatkarsko byliśmy lepsi - wyznał przyjmujący.

Po 25. kolejkach krakowscy Akademicy z dorobkiem 39 punktów zajmują 7. miejsce w tabeli. Cały czas muszą utrzymać koncentrację, aby zachować szansę na grę w fazie play off, do której awansuje tylko osiem najlepszych zespołów.

- To już kolejny sezon, kiedy AZS AGH w drugiej rundzie prezentuje znacznie lepszy poziom sportowy. Jesteśmy lepiej zgrani. Pod względem taktycnzym również radzimy sobie znacznie lepiej. Myślę, że w końcówce tego sezonu zaskoczymy kibiców jeszcze nie raz - zakończył Borkowski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...