Autor:KP/Exact Systems Norwid Częstochowa, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  12.03.2023 godz. 09:00

Exact Systems Norwid Częstochowa chce powtórzyć wynik z pierwszej rundy


W niedzielę drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa będzie miała okazję do rehabilitacji po ostatniej dotkliwej porażce z MKS-em Będzin 0:3. Błękitno-granatowi w Hali Sportowej Częstochowa podejmą trzeci zespół TAURON 1. Ligi Mężczyzn BKS Visłę Proline Bydgoszcz. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Częstochowianie, którzy od kilku kolejek przewodzili stawce 16 zespołów w rozgrywkach TAURON 1.Ligi Mężczyzn po zeszłotygodniowej porażce z wiceliderem MKS-em Będzin muszą wygrać mecz 25. kolejki, by utrzymać pozycję lidera. W przypadku porażki zespół prowadzony przez duet trenerski Leszek Hudziak, Adrian Kraś spadnie na drugą lokatę.

Jak podkreślają sami zawodnicy oraz sztab trenerski, przed niedzielnym meczem w zespole panują bojowe nastroje.

- Przed meczem z BKS Visłą Bydgoszcz nastawienie w drużynie jest bardzo dobre. Po ostatnim ligowym meczu z MKS-em Będzin jesteśmy trochę na sobie wkurzeni, bo to spotkanie potoczyło się zupełnie nie po naszej myśli. Mam jednak nadzieję, że nasza sportowa złość przełoży się na kolejny pojedynek i w niedzielę z bydgoszczanami, co najmniej powtórzymy wynik z pierwszej rundy – powiedział przed meczem drugi szkoleniowiec częstochowskiego Norwida Adrian Kraś.

Zadanie to jednak nie będzie należało do najłatwiejszych bowiem przeciwnikiem gospodarzy będzie trzeci zespół TAURON 1.Ligi Mężczyzn – BKS Visła Proline Bydgoszcz mająca na swoim koncie 51 punktów i bilans 18 zwycięstw i 6 porażek. To tylko jedno zwycięstwo mniej niż posiadają aktualnie siatkarze spod Jasnej Góry.

Najbliższy mecz jest o tyle istotny, iż w przypadku zwycięstwa częstochowianie dość znacznie przybliżą się do celu, jakim jest uzyskanie jak najlepszej pozycji wyjściowej przed najważniejszą częścią sezonu – rundą play off, co w kontekście walki o awans do PlusLigi może okazać się kluczowe.

Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się zwycięstwem Norwida 3:1, a dodatkowym handicapem będzie atut własnego parkietu i głośni, częstochowscy kibice.

Bilety na mecz będą do nabycia na godzinę przed pierwszym gwizdkiem meczu w kasie Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...