Autor:Katarzyna Porębska, fot. Legia Warszawa
  11.03.2023 godz. 17:56

Sobota z TAURON 1. Ligą: Legia Warszawa - Chemeko-System Gwardia Wrocław 2:3


Legia Warszawa przegrała z Chemeko-System Gwardia Wrocław 2:3 (25:22, 25:18, 22:25, 23:25, 15:17) w ostatnim sobotnim meczu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Łukasz Lubaczewski. Legioniści w tym rewanżowym starciu zawiesili rywalom znacznie wyżej poprzeczkę. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną również wrocławian, ale zwyciężyli 3:0.

Warszawianie cały czas muszą walczyć o utrzymanie w lidze. Z zaledwie 19 punktami zajmowali przed pierwszym gwizdkiem meczu 15. miejsce w tabeli. Na drugim biegunie znajdowali się Gwardziści, którzy walczą o najlepszą pozycję przed fazą play off. 

- Na pewno nikt nam punktów za darmo nie da. Musimy pojechać i podejść do tego meczu w pełni skoncentrowani. Skupiamy się na tym co mamy teraz, a mamy fajną serię, którą trzeba jak najdłużej podtrzymać. Robimy swoje po cichu i skupiamy się na każdym kolejnym meczu - powiedział Adrian Mihułka, libero Chemeko-System Gwardii.

Legioniści bardzo dobrze zaprezentowali się w dwóch pierwszych partiach. Utrzymywali równy poziom gry w każdym elemencie. Dzięki temu gospodarze wygrali odpowiednio do 22 i 18. W ataku nie do zatrzymania był Bartosz Stępień i Paweł Szczepaniak.

Gwardziści nie mieli zamiaru składać broni. W kolejnych dwóch partiach podopieczni Dawida Murka wystrzegali się prostych błędów. Do tego w kluczowych momentach zachowali chłodną głowę, wygrywając do 22 i 23. Za świetną postawę należało pochwalić Łukasza Lubaczewskiego i Jana Fornala.

Zwycięzcę tego meczu wyłonił tie-break. Pierwsze akcje były równe. Przed zamianą stron na nieznaczne prowadzenie wyszli goście 8:7 po skutecznym bloku Pawła Gryca. Do końca nie brakowało emocji. Więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Lubaczewski, a następnie w bloku zapunktował Bartosz Cedzyński 17:15.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102570.html#pktvspkt 

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102570.html#stats 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...