Autor:Katarzyna Porębska, fot. AZS AGH Kraków
  11.03.2023 godz. 16:44

Sobota z TAURON 1. Ligą: AZS AGH Kraków - BAS Białystok 3:1


AZS AGH Kraków pokonał BAS Białystok 3:1 (24:26, 25:18, 25:20, 25:17) w meczu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Karol Borkowski. Po raz drugi w rundzie zasadniczej Akademicy okazali się lepszy od białostoczan. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną krakowskich siatkarzy, ale wtedy zwyciężyli 3:2.

Akademicy w ostatnich spotkaniach prezentują niezwykle wysoką dyspozycję. Trzy oczka zdobyte w tym spotkaniu okazały się bardzo cenne. Akademicy z dorobkiem 36 punktów przed pierwszym gwizdkiem plasowali się na siódmym miejscu w tabeli, dającym im awans do fazy play off.

Drużyna z Podlasia po powrocie na parkiety TAURON 1.Ligi zdecydowanie ma powody do zadowolenia. Podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego wygrali w tym sezonie dziewięć spotkań, a ostatnie z nich odnieśli w ubiegłą sobotę z beniaminkiem z Nowej Soli. W związku z tym zespół z Białegostoku posiada na swoim koncie 30 punktów i plasował się na 12. miejscu w tabeli, z sześciopunktową stratą do najlepszej ósemki.

Pierwszą partię spotkania nieco lepiej gospodarze, którzy mocno zagrywali 4:2. Białostoczanie szybko doprowadzili do remisu 10:10. W ataku bardzo dobrze spisywał się Jędrzej Goss. Od tego momentu do końca już premierowej odsłony zespoły grały punkt za punkt. Nerwową grę na przewagi na swoją stronę rozstrzygnęli ostatecznie siatkarze BAS-u 26:24.

Podopieczni Andrzeja Kubackiego szybko wyciągnęli wnioski. W secie numer dwa zbudowali sobie przewagę 6:3. Przyjezdni nie mieli zamiaru poddać się bez walki. Cierpliwie odrabiali straty 12:13. Jednak w połowie tej części meczu AZS AGH ponownie zbudował sobie przewagę 17:13. Świetnie serwował Kajetan Tokajuk. Akademicy do końca utrzymali równy poziom gry i wygrali 25:18.

Drużyna z grodu Kraka poszła za ciosem. Do stanu 8:7 gra była równa po obu stronach siatki. Jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejsi byli gospodarze. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Łukasz Rymarski 17:11. Gospodarze do końca kontrolowali grę, wygrywając dość pewnie 25:20.

Podopieczni Andrzeja Kubackiego w kolejnej odsłonie sobotniego meczu szybko narzucili rywalom swój rytm gry 5:2 i 16:12. Siatkarze BAS-u  tym fragmencie nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać rywali. AZS AGH pewnie wygrał czwartego seta do 17.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102588.html#pktvspkt 

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102588.html#stats 

POWIĄZANE INFORMACJE

...