Autor:Katarzyna Porębska, fot. Olimpia Sulęcin
  11.03.2023 godz. 16:35

Sobota z TAURON 1. Ligą: Olimpia Sulęcin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3


Olimpia Sulęcin przegrała Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (32:34, 25:21, 27:25, 19:25, 8:15) w meczu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Kajetan Kulik. To było zacięte i wyrównane spotkanie. Gospodarze nie wykorzystali swojej szansy na zwycięstwo za trzy punkty. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną tomaszowian, ale wtedy zwyciężyli 3:0.

Pierwsze sobotnie spotkanie 25. serii zostało rozegrane w Sulęcinie. Miejscowa Olimpia podjęła Lechię. Gospodarze do pojedynku przystąpili w dobrych nastrojach. Wygrali dwa ostatnie mecze i mają matematyczne szanse na awans do fazy play off. Oczywiście nie mogą pozwolić sobie na porażki i stratę punktów. Gra tomaszowian natomiast faluje.

- Znamy doskonale ten zespół. To bardzo dobra drużyna, która cały czas walczy o grę w fazie play off. Jesteśmy przekonani, że przeciwnicy po ostatnich porażkach w Sulęcinie będą chcieli wygrać ten mecz. My ze swojej strony na pewno im tego nie ułatwimy. Gramy u siebie. Mam na swoim koncie dwa ważne zwycięstwa, które odnieślimy w ostatnich starciach. Będziemy chcieli kontynuować naszą dobrą grę. Naszym celem jest wywalczenie kompletu punktów - powiedział Łukasz Chajec, trener Olimpii przed pierwszym gwizdkiem.

Za drużynami bardzo wyrównane starcie, w którym nie brakowało emocjonujących zwrotów akcji. Szala zwycięstwa w tym spotkaniu przechylała się co rusz, to na stronę gospodarzy, a chwilę później gości. Pierwszą partię na swoja stronę rozstrzygnęli tomaszowianie 34:32. W dwóch kolejnych lepsi okazali się sulęcianie, wygrywając do 21 i 25. Lechia nie złożyła broni i w czwartej odsłonie dość pewnie wygrała do 19.

Ostatecznie zespoły musiały rozegrać tie-breaka, aby wyłonić zwycięzcę. Dużo lepiej układał się on dla podopiecznych Mateusza Mielnika. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Sławomir Stolc 8:4. Po wznowieniu gry przyjezdni kontynuowali swoją dobrą i skuteczną grę. Wygrali do 8, a mecz błędem na zagrywce zakończył Seweryn Lipiński.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102585.html#pktvspkt 

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102585.html#stats 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...