Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. MKST Astra Nowa Sól
  11.03.2023 godz. 10:43

Historyczny mecz MKST Astry Nowa Sól


W sobotnie popołudnie MKST Astra Nowa Sól rozegra mecz 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn w nowej hali przy ulicy Zjednoczenia 21. Przeciwnikiem nowosolan będzie PZL LEONARDO Avia Świdnik. - Mamy za sobą kilkanaście jednostek treningowych za sobą w nowym obiekcie. Zawodnicy pomału przyzwyczajają się do nowego obieku. Bardzo dobrze się na nim odnajdujemy. To będzie historyczny mecz, ponieważ to będzie pierwsze oficjalne spotkanie w tej hali. Spodziewamy się dużej liczby kibiców - wyznał prezes klubu beniaminka.

Siatkarze z Nowej Soli w najbliższym ligowym starciu zmierzą się z świdniczanami. Drużyna gospodarzy z dorobkiem 25 punktów zajmuje 13. miejsce, a goście zgromadzili na swoim koncie 44 oczka, co zapewnia im 6. lokatę w klasyfikacji.

- Drużyna ze Świdnika jest mocna. Ma w swoim składzie doświadczonych zawodników. Po wunikach widać, że pierwszą rundę mieli znacznie lepszą. Natomiast w ostatnich spotkaniach daje się zauważyć, że dyspozycja zespołu trochę faluje. W tym też upatrujemy swojej szansy - powiedział Przemysław Jeton, prezes MKST Astry.

I dodał - Doskonale pamiętamy nasz pierwszy mecz w Świdniku. Bardzo ciężko było wywalczyć, jakiekolwiek punkty. W sobotę jednak zagramy przed własną publicznością oraz w nowej hali. To będzie nasza dodatkowa motywacja. Myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć o punkty. Strefa spadkowa coraz bardziej zagląda nam w oczy, dlatego każdy punkty będzie dla nas cenny.

Spotkanie MKST Astra - BKS Visła Proline było dla gospodarzy ostatnim spotkaniem, jakie w rozgrywkach TAURON 1. Ligi rozegrał w hali sportowej zlokalizowanej przy ulicy Botanicznej. Zespół na stałe przeniesie się do nowego obiektu przy ulicy Zjednoczenia. W sobotę 11 marca zagra pierwszy oficjalny mecz w nowym obiekcie.

- Mamy za sobą kilkanaście jednostek treningowych za sobą w nowym obiekcie. Zawodnicy pomału przyzwyczajają się do nowego obieku. Bardzo dobrze się na nim odnajdujemy. To będzie historyczny mecz, ponieważ to będzie pierwsze oficjalne spotkanie w tej hali. Spodziewamy się dużej liczby kibiców. Jako organizatorzy zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje dla naszych kibiców - zakończył Jeton.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...