Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  11.03.2023 godz. 08:52

Chemeko-System Gwardia Wrocław powalczy z Legią Warszawa


Trwa dobra passa Chemeko-System Gwardii Wrocław, a teraz czas na walkę o kolejne zwycięstwo – w ramach 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn zmierzy się w kolejnym meczu wyjazdowym, a tym razem ich rywalem będzie Legia Warszawa.

Wrocławianie do Warszawy jedą niesieni czterema zwycięstwami z rzędu – w tym ostatnim nad Lechią Tomaszów Mazowiecki. Wygrana nad podopiecznymi Mateusza Mielnika umocniła ich na piątej lokacie w ligowej tabeli, gdzie do tej pory zgromadzili czterdzieści dziewięć punktów. W Tomaszowie Mazowieckim po raz kolejny dobrze zagrali we wszystkich elementach, dokładając trzynaście punktowych bloków oraz siedem “oczek” bezpośrednio z zagrywki. Z dobrej strony zaprezentowali się także Paweł Gryc oraz Łukasz Lubaczewski.

- Na pewno jeżeli wygrywa się kontry, broni się, blokuje, to drużyna się napędza. To dozuje ładunek emocjonalny i na pewno to nas nakręcało. Bloków i obron było sporo, w głównej mierze myślę, że trzymaliśmy pierwszą akcję, nie robiliśmy głupich błędów i to wystarczyło – mówi Adrian Mihułka.

Teraz czas na kolejne spotkanie, gdzie zmierzy się z Legią Warszawa. W pierwszej rundzie nie pozostawili podopiecznym Krzysztofa Wójcika złudzeń i pewnie odnieśli zwycięstwo we własnej hali. Natomiast w drugiej serii spotkań będą chcieli przedłużyć zwycięską passę. Zespół Legii Warszawa do sobotniego meczu przystąpi jako piętnasta drużyna TAURON 1.Ligi, mając na swoim koncie dziewiętnaście punktów i tylko sześć wygranych spotkań. Choć Gwardziści znów będą stawiani w roli faworyta, to Legia Warszawa niejednokrotnie postawiła trudne warunki, urywając punkty teoretycznie mocniejszym zespołom.

- Na pewno nikt nam punktów za darmo nie da. Musimy pojechać i podejść do tego meczu w pełni skoncentrowani. Skupiamy się na tym co mamy teraz, a mamy fajną serię, którą trzeba jak najdłużej podtrzymać. Robimy swoje po cichu i skupiamy się na każdym kolejnym meczu – dodaje Adrian Mihułka.

Pierwszy gwizdek meczu już w sobotę (11 marca) o 18:00. Relacja punkt po punkcie dostępna będzie na stronie tauron1liga.pl.

POWIĄZANE INFORMACJE

...