Autor:redakcja
  09.03.2023 godz. 17:29

Czwartek z TAURON 1. Ligą: MKS Będzin - SPS Chrobry Głogów 3:0


MKS Będzin pokonał SPS Chrobrego Głogów 3:0 (25:21, 25:14, 25:18) w meczu inaugurującym 25. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Brandon Koppers, który zdobył 18 punktów.

Gospodarze byli wiceliderem (po tej wygranej wyszli na pierwsze miejsce w tabeli) i faworytem tego spotkania. MKS mierzy w tym sezonie wysoko. Zawodnicy, sztab szkoleniowy i szefowie klubu nie ukrywają plusligowych aspiracji.

Czwartkowy mecz był dla nich szansą objęcia pozycji lidera, gdyż do Exactu Systems Norwida Częstochowa tracili dwa punkty. SPS Chrobry Głogów zajmuje ósme miejsce. W ostatnim meczu, rozegranym 23 lutego, przegrał u siebie z Olimpią Sulęcin 1:3.

Oba zespoły popełniły trochę błędów. Szybciej nerwy opanowali gopspodarze i oni wywiązali się z roli faworytów. Mateusz Frąc i Łukasz Usowicz zaserwowali po asie co mocno przyczyniło się do wygranej w pierwszej partii. Dobra też była obrona będzinian. Po stronie przyjezdnych mogła podobać się gra Sebastiana Lisieckiego i Huberta Węgrzyna. Ten drugi zdobył cztery punkty i miał w tym dwa bloki.

Drugi set miał już jednostronny przebieg. MKS Będzin objął prowadzenie 6:4, a następnie zdominował rywala. Prezentował dobrą grę ofensywną i w defensywie. Po dwóch setach Brandon Koppers miał zdobytych szesnaście punktów. Po drugiej stronie siatki Hubert Węgrzyn miał sześć.

MKS Będzin w trzecim secie dalej kontrolował przebieg gry. Był zespołem zdecydowanie lepszym i raz jeszcze potwierdził wysokie aspiracje, sięgające PlusLigi.

Pkt po pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102586.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102586.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...