Autor:redakcja
  03.03.2023 godz. 16:43

Piątek z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: BKS Visła Proline Bydgoszcz - AZS AGH Kraków 1:3


BKS Visła Proline Bydgoszcz przegrał z AZS AGH Kraków 1:3 (29:31, 25:18, 20:25, 22:25) w meczu 24. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Bartosz Gomułka, który zdobył 17 punktów.

Wicelider podejmował ósmy zespół w tabeli. Bydgoszczanie nie wykorzystali szansy, żeby powiększyć dorobek punktowy. Goście po raz kolejny w sezonie pokazali, że potrafią walczyć z czołowymi zespołami zaplecza PlusLigi.

Krakowscy siatkarze w pierwszym secie zaprezentowali to wszystko za co byli w dotychczasowych rozgrywkach chwaleni - wolę walki, ambicję i odpowiednie umiejętności. Nie ustępowali gospodarzom na krok. Gdy ci uzyskali dwa punkty przewagi (16:14) natychmiast odrobili straty. I tak było przez całą pierwszą partię. Na koniec zespół trenera Andrzeja Kubackiego postawił kropkę nad i.

Drugiego seta pewnie wygrali bydgoszczanie. W ich szeregach brylował Piotr Śliwka, który w dwóch setach zdobył dziesięć punktów i miał w tym dwa asy. Po drugiej stronie siatki Bartosz Gomułka zanotował uzyskał 11 pkt. BKS Visła Proline prowadziła m.in. 10:6, 13:9 oraz 16:13. Cały czas przebieg rywalizacji był pod kontrolą przyjezdnych.

Piotr Śliwka dalej był liderem swojego zespołu i po trzech setach miał na koncie 19 punktów. Jednak jego dorobek nie dał drużynie prowadzenia w meczu. Krakowianie tym razem byli wyraźnie lepsi. Choć od początku meczu popełnili dziewięć błędów na zagrywce przy jednym asie, to jednak kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, prowadząc m.in. 18:15 i 21:17. Tym samym AZS AGH miał już zdobyty jeden punkt.

Jednak to dla podopiecznych trenera Andrzeja Kubackiego było to mało w piątkowy wieczór. Pewnie rozstrzygnęli drugą część czwartego seta na swoją korzyść i w tabeli przeskoczyli SPS Chrobrego Głogów i zajmują siódme miejsce.

Pkt po pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102583.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102583.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...