Autor:Katarzyna Porębska, fot. PZL LEONARDO Avia Świdnik
  18.02.2023 godz. 16:45

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: PZL LEONARDO Avia Świdnik - Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3


PZL LEONARDO Avia Świdnik przegrał z Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3 (21:25, 23:25, 15:25) w meczu 22. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Leon Dervisaj. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną świdniczan 3:1.

Świdniczanie i wrocławianie to sąsiedzi z tabeli. Drużyny przed pierwszym gwizdkiem sobotniego starciała dzielił jeden punkt. Gospodarze do tej pory zgromadzili 41 punktów, a goście 40. Tydzień temu podopieczni Witolda Chwastyniaka musieli uznać wyższość PSG KPS Siedlce, przegrywając 1:3.

Do Świdnika siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska pojechali po wygranej nad zespołem z Białegostoku, gdzie potrzebowali czterech setów by do ligowej tabeli dopisać komplet punktów i umocnić się na szóstym miejscu.

- To na pewno będzie trudny mecz. Wiadomo, że zespół ze Świdnika to mocny zespół, który ma bardzo dobrych, technicznych, zawodników i jest chyba jedną z najlepiej zagrywających drużyn – jak przyjechali do nas do Wrocławia to rozstrzelali nas na zagrywce. Teraz na pewno będzie to inny mecz, trzeba wygrywać. Musimy zacząć wygrywać żeby utrzymać się w tej strefie podium, bo im będziemy wyżej tym w play-offach teoretycznie powinien być łatwiejszy przeciwnik - powiedział Jan Fornal, przyjmujący Gwardzistów.

Spotkanie było dość równe. Po stronie gospodarzy najczęściej punktował Mateusz Rećko oraz Mateusz Siwicki. W końcówce premierowej odsłony meczu więcej zimnej krwi zachowali wrocławianie. Skutecznym atakiem zakończył ją Jan Fornal.

Nie brakowało zaciętej walki po obu stronach siatki w drugim secie. Żadnej z ekip nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Drużyny grały praktycznie punkt za punkt. W końcówce chłodną głowę ponownie zachowali Gwardziści. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Bartłomiej Zawalski 25:23.

Wygrana dodała pewności podopiecznym Dawida Murka. W trzeciej odsłonie spotkania bardzo szybko narzucili rywalom swój rytm gry. Za świetna serię zagrywek należało pochwalć Leona Dervisaja 18:13. Mecz zakończył błędem w ataku Maciej Walczak 15:25.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102539.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102539.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...