Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. KRISPOL Września
  29.01.2023 godz. 12:18

Łukasz Chajec z Olimpii Sulęcin: udźwignęliśmy ciężar tego starcia


Olimpia Sulęcin odniosła w sobotnie popołudnie bardzo ważne zwycięstwo. Na wyjeździe pokonała KRISPOL Września 3:1 w meczu 19. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Udźwignęliśmy ciężar tego starcia - powiedział Łukasz Chajec, trener sulęcinian.

Drużyna z Sulęcina doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli chce zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu PlusLigi musi wygrywać. W sobotę sulęcinianie odnieśli siódme zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Na wyjeździe pokonali po wyrównanym spotkaniu KRISPOL 3:1.

- Udało się nam wywalczyć bardzo ważne punkty. To nie było łatwe spotkanie. Wręcz przeciwnie, to był zacięty pojedynek. Dobrze, że udźwignęliśmy ciężar tego starcia. Dla mnie bardzo ważne było to, że zagraliśmy zespołowo - wyznał sternik Olimpii.

I dodał - W tym meczu było wiele momentów, kiedy wychodziliśmy z opresji. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego dobrego wyniku. Wygrane akcje w trudnych sytuacjach budowały nas jako zespół.

Co w ocenie szkoleniowca było kluczem do zwycięstwa?

- Każdy element po części przyczynił się do naszego zwycięstwa, zarówno atak, blok i zagrywka funkcjonowały bardzo dobrze. W kluczowych momentach bardzo dobrze funkcjonowała również nasza obrona. Do tego na pochwałę zasługiwała nasza taktyka, zagrywka i prowadzenie gry przez rozgrywającego - zakończył Chajec.

Po 19. kolejkach Olimpia ma na swoim koncie 23 punkty i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Warto podkreślić, że sulęcinianie mają do rozegrania jeden zaległy mecz z PSG KPS Siedlce z 16. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Mecz ten został przełożony na 29 marca.

Siatkarze Olimpii już teraz koncentrują się na kolejnym ligowym starciu. W najbliższy czwartek u siebie podejmą MKST Astrę Nową Sól. Będą to kolejne derby w województwie lubuskim.

POWIĄZANE INFORMACJE

...