Autor:Katarzyna Porębska, fot. BKS Visła Proline Bydgoszcz
  28.01.2023 godz. 16:51

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: BKS Visła Proline Bydgoszcz - PSG KPS Siedlce 3:0


BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała PSG KPS Siedlce 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) w meczu 19. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Kamil Gutkowski. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną bydgoszczan, ale wtedy zwyciężyli 3:2.

Do bardzo ciekawego spotkania w sobotnie popołudnie doszło w Bydgoszczy. Po przeciwnej stronie siatki stanęli siatkarze BKS Visły Proline. Przed pierwszym gwizdkiem podopieczni Michala Masnego mogli pochwalić się trzynastoma zwycięstwami. Siedlczanie natomiast dobre mecze przeplatają nieco słabszymi. Do tej pory odnieśli siedem zwycięstw. Warto zaznaczyć, że tydzień temu bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę będzinianom.

- BKS Visła Proline to również bardzo trudny przeciwnik. Pojedziemy walczyć o trzy punkty. W pierwszej rundzie przegraliśmy 2:3. Mogę zapewnić, że będziemy dobrze przygotowani taktycznie do tego spotkania - powiedział Kacper Nowicki, drugiego trenera siedleckiej drużyny.

Pierwszą partię od błędu w polu serwisowym rozpoczął Maciej Krysiak 0:1. Do stanu 7:7 drużyny grały równo. Utrzymując dobrą skuteczność w ataku. Kiedy po stronie gospodarzy w polu serwisowym pojawił się Emil Narkowicz, BKS Visła Proline odskoczyła na kilka oczek 10:7. Chwilę później równie dobrą dyspozycją w tym elemencie odpowiedział Jakub Strulak 11:11. Do końca tej premierowej odsłony meczu drużyny grały dość równo. Chłodną głowę w ostatnich akcjach zachowali bydgoszczanie 25:23. W ostatnim zagraniu błąd na zagrywce popełnił Kacper Wnuk.

Druga część sobotniego meczu to kopia wcześniejszej. Pierwsze akcje były równe. Potem na kilka punktów odskoczyli podopieczni Michala Masnego 13:10. PSG KPS walczył do końca. Udało mu się doprowadzić do remisu 15:15. Zacięta walka toczyła się do końca. Ponownie w końcówce lepsi okazali się siatkarze z Bydgoszczy 25:23.

Nie brakowało emocji i zaciętej walki również w secie numer trzy. Do stanu 16:16 żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Dopiero w drugiej części partii bydgoszczanie zdołali zbudować sobie przewagę. Dobrze serwował Maxwell Elgert 20:17. Do tego ręki w ataku nie zwalniał Kamil Gutkowski 22:18. Mecz zakończył błąd na zagrywce Piotra Fenoszyna 20:25. 

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102547.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102547.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...