Autor:KP/KR
  28.01.2023 godz. 09:44

Walka KRISPOL Września o niezwykle ważne punkty z Olimpią Sulęcin


W sobotę gracze KRISPOL-u Września powalczą o kolejne ligowe punkty z wydającą się w ich zasięgu Olimpią Sulęcin. Wrześnianom w tym sezonie nie udało się wygrać jeszcze dwóch meczów z rzędu. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 19. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

W meczu transmitowanym przez Telewizję Polsat w czwartek, 19 stycznia Olimpia Sulęcin pokonała we własnej hali zagrożoną spadkiem z ligi Legię Warszawa 3:1. W niedzielę 22 stycznia w przełożonym meczu z 26. kolejki sulęcinanie niemiłosiernie męczyli się w Spale z plasującą się na ostatnim miejscu w tabeli SMS PZPS. Wygrali ostatecznie w tie-breaku 15:13.

KRISPOL Września, nie ma co ukrywać, rozegrał w sobotę 21 stycznia bardzo słabe spotkanie przegrywając bez nawiązania walki z Chrobrym Głogów 0:3. W środę 25 stycznia wrześnianie stanęli natomiast na wysokości zadania łatwo wygrywając w przełożonym z 20. kolejki meczu z zespołem ze Spały 3:0. W hali ZSP Września w sobotę zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, którego dodatkowym smaczkiem będzie w dłuższej perspektywie przedłużenie sobie przez KRISPOL szansy na walkę o utrzymanie.

Olimpia Sulęcin plasuje się obecnie na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów, które przyniosło 7 zwycięstw i 11 porażek. Bilans setowy Olimpii wynosi 30:39. KRISPOL Września natomiast zajmuje w tej chwili 14. miejsce z dorobkiem 16 punktów, na które złożyło się 5 zwycięstw i 14 porażek. Bilans setowy podopiecznych Mariana Kardasa wynosi 25:44.

Pojedynek KRISPOL Września – Olimpia Sulęcin odbędzie się w sobotę, 28 stycznia w Hali Sportowej ZSP Września przy ulicy Wojska Polskiego 1. Jego rozpoczęcie przewidziano na godzinę 17.00. Wstęp do hali jest wolny.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...