Autor:Katarzyna Porębska, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  21.01.2023 godz. 16:56

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: Exact Systems Norwid Częstochowa - AZS AGH Kraków 3:0


Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:21, 25:20) w meczu 18. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To udany rewanż częstochowian. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się bowiem wygraną Akademików 3:2. MVP sobotniego starcia został wybrany Damian Kogut.

Exact Systems Norwid Częstochowa po zeszłotygodniowej wyjazdowej wygranej za trzy punkty w Nowej Soli, powrócił na fotel lidera rozgrywek TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Sobotnia konfrontacja z AZS-em AGH Kraków była zatem nie tylko próbą obrony pierwszej lokaty na zapleczu PlusLigi, ale również doskonałą szansą na rewanż za porażkę z pierwszej rundy w Krakowie. Wtedy częstochowianie po pięciosetowym pojedynku przegrali 2:3.

- Do pojedynku z Krakowem podchodzimy bardzo zmobilizowani, ponieważ chcemy zrewanżować się za ostatnią porażkę w pierwszej rundzie rozgrywkowej. Mamy zamiar rozegrać ten pojedynek na naszych zasadach i dalej podtrzymywać pozycje lidera – powiedział atakujący Norwida, Tomasz Kryński.

Spotkanie od błędu w polu serwisowym rozpoczął Krzysztof Gibek 0:1. Kolejne akcje drużyny grały punkt za punkt 8:8. Po stronie Akademików dobrze spisywał się Bartosz Gomułka 10:10. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Kajetan Tokajuk przyjezdni odskoczyli na kilka oczek 13:11. W tym elemencie równie dobrze spisywał się Marcin Krawiecki 16:13. Wydawało się, że AZS AGH kontroluje sytuację. Nic bardziej mylnego. Gospodarze zaczęli odrabiać straty. W ataku dobrze sobie radził Rafał Sobański 17:17. W końcowej fazie premierowej odsłony spotkania goście mieli trudności z wyprowadzeniem skutecznje akcji przy serwisach Beau Graham 21:19. Exact System Norwid do końca utrzymał koncentrację, wygrywając pewnie 25:20. Zakończył ją asem serwisowym Sobański.

Drugi set lepiej rozpoczęli podopieczni Andrzeja Kubackiego 2:0. Niestety proste błędy sprawiły, że gospodarze szybko doprowadzili do remisu 4:4. Za świetną grę należało pochwalić Damiana Koguta 7:5. Krakowska drużyna walczyła. Udało się jej nawet wyjść ponownie na prowadzenie 11:9. W połowie tej partii na prowadzenie wysunęli się częstochowscy zawodnicy 16:13. Goście nie potrafili znaleźć sposobu, aby zatrzymać Koguta. AZS AGH walczył do końca. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy 25:21. Podobnie jak pierwszą partię, tak i tę zakończył Sobański.

W trzeciej odsłonie spotkania do stanu 14:14 drużyny grały punkt za punkt. Następnie swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Leszka Hudziaka. W świetnej dyspozycji był Sobański oraz Kogut 18:15. Do końca toczyła się zacięta rywalizacja. Nerwy na wodzy utrzymali siatkarze spod Jasnej Góry 25:20. Mecz zakończył błąd w polu serwisowym Tokajuka.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102530.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102530.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...