Autor:Amelia Porębska, fot. SMS PZPS Spała
  21.01.2023 godz. 16:51

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: SMS PZPS Spała - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3


SMS PZPS Spała przegrał z Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (17:25, 18:25, 25:23, 20:25) w meczu 18. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną wrocławian, ale wtedy zwyciężyli 3:0. MVP tego spotkania został wybrany Jan Fornal.

W roli faworyta tego sobotniego meczu stawiani byli od początku wrocławianie. W ostatniej kolejce Gwardziści przełamali złą passę i odnieśli zwycięstwo nad zespołem Olimpii Sulęcin. Komplet punktów pozwolił nam zbliżyć się do czołówki tabeli, “uciekając” też zespołom niżej notowanym. SMS PZPS co prawda, nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa, ale w każdym starciu bardzo wysoko zawiesza poprzeczkę rywalom.

- Trzeba pamiętać, że takie drużyny są nieprzewidywalne. Zajmują ostatnie miejsce, więc teoretycznie nie mają nic do stracenia. Na pewno będą urywać punkty, a ja mam nadzieję, że my nie będziemy tym zespołem, który w Spale te punkty straci. Wierzę w naszą drużynę, w to jak trenujemy i gramy – mówi Mariusz Schamlewski, który w pierwszej rundzie został najlepszym zawodnikiem meczu.

Sobotnie spotkanie zaczęło się od punktowej zagrywki Bartłomieja Potrykusa 1:0. Do stanu 5:5 gra odbywała się punkt za punkt. Następnie goście zaczęli budować przewagę 8:5. W ataku znakomicie spisywał się Jan Fornal 15:9. Zawodnikom ze Spały nie udało się zatrzymać rywali przez co, Gwardia pewnie wygrała pierwszą partię do 17.

Podopieczni Dawida Murka poszli za ciosem. Już od początku posiadali sporą przewagę 5:1. Ręki w ataku nie wstrzymywał Kamil Maruszczyk 10:3. SMS PZPS Spała próbował dogonić rywali, jednak nieskutecznie 8:13. Wrocławianie już do końca kontynuowali swoją dobrą grę. W ostatniej akcji błąd w polu serwisowym popełnił Wiktor Przybyłek 18:25.

Trzecia odsłona spotkania była bardzo równa. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewgi punktowej 8:7 i 13:12. W drugiej połowie partii spalska młodzież zaczęła budować swoją przewagę. Dobrą dyspozycją mógł pochwalić się Przybyłek 19:16. Gwardziści walczyli do końca. Doprowadzili do remisu 22:22. Jednak ostatnie słowo należało do SMS PZPS 25:23. Ostatni punkt atakiem zdobył dla swojego zespołu Stanisław Dróżdż.

Chemeko-System Gwardia szybko wyciągnęła wnioski. W czwartej odsłonie sobotniego starcia, dzięki świetnym serwisom Pawła Gryca wyszli na prowadzenie 10:7. Ręki w tym elemencie nie zwalniał również Jan Fornal 12:8. Przyjezdni do końca już dyktowali warunki gry. Dominowali na boisku w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Mecz skutecznym atakiem zakończył Mariusz Schamlewski, środkowy Gwardii 25:20.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102510.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102510.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...