Autor:KP/Exact Systems Norwid Częstochowa, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  20.01.2023 godz. 14:02

W sobotę Exact Systems Norwid Częstochowa zagra z AZS AGH Kraków


Już jutro siatkarze częstochowskiego Norwida rozegrają w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 pojedynek w ramach 18. kolejki TAURON 1.Ligi Mężczyzn. Rywalem błękitno-granatowych będzie AZS AGH Kraków. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Exact Systems Norwid Częstochowa po zeszłotygodniowej wyjazdowej wygranej za trzy punkty w Nowej Soli, powrócił na fotel lidera rozgrywek TAURON 1.Ligi Mężczyzn. Sobotnia konfrontacja z AZS-em AGH Kraków będzie zatem nie tylko próbą obrony pierwszej lokaty na zapleczu PlusLigi, ale również doskonałą szansą na rewanż za porażkę z pierwszej rundy w Krakowie. Wtedy częstochowianie po pięciosetowym pojedynku przegrali 2:3.

- Do pojedynku z Krakowem podchodzimy bardzo zmobilizowani, ponieważ chcemy zrewanżować się za ostatnią porażkę w pierwszej rundzie rozgrywkowej. Mamy zamiar rozegrać ten pojedynek na naszych zasadach i dalej podtrzymywać pozycje lidera – powiedział atakujący Norwida, Tomasz Kryński.

Zespół ze stolicy Małopolski obecnie zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli. W sezonie 2022/23 krakowianie w swoim dorobku mają dziesięć wygranych spotkań oraz zanotowali siedem porażek. Przed tygodniem zespół prowadzony przez Andrzeja Kubackiego przegrał niespodziewanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3, kończąc tym samym serię siedmiu wygranych meczów.

W przeddzień spotkania 18. kolejki TAURON 1.Ligi Mężczyzn z AZS-em AGH Kraków klasę rywala docenia Tomasz Kryński, który przestrzega przed lekceważeniem przeciwnika.

- Zespół z Krakowa to bardzo niewygodny przeciwnik. Są to młodzi i zdolni zawodnicy, którzy prezentują wysoki poziom umiejętności. Na przestrzeni kilku ostatnich sezonów pokazali, że nie można ich lekceważyć. Każde „podanie ręki” w ich stronę potrafią skutecznie wykorzystać, co tylko napędza ich do dalszej walki o punkty w danym spotkaniu - dodał atakujący.

Bilety na jutrzejszy pojedynek będą dostępne w kasie Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4, na godzinę przed pierwszym gwizdkiem meczu. Koszt biletu – 10 zł.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...