Autor:redakcja
  20.01.2023 godz. 10:30

W meczu Olimpia - Legia nie liczył się styl, tylko punkty


- W tym meczu nie liczył się styl tylko punkty - tak o spotkaniu Olimpia Sulęcin - Legia Warszawa mówi trener gospodarzy Łukasz Chajec. Czwartkowa konfrontacja zainaugurowała osiemnastą kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn.  Podopieczni tego szkoleniowca wygrali 3:1 (18:25, 25:17, 25:22, 25:18) i awansowali na jedenaste miejsce w tabeli. MVP meczu został Grzegorz Turek.

Trener Chajec nie ukrywa, że jego zespół rozpoczynał mecz w dużym stresie i napięciu. Zawodnicy doskonale zdawali sobie sprawę jak ważne zadanie ich czeka. - Nerwowość w naszych poczynaniach dało się wyczuć przez półtora seta. Takie spotkania gra się bardzo trudno. Ale moi zawodnicy wytrzymali napięcie i dalej już grali rozluźnieni. Oczywiście cieszymy się z tych trzech punktów - powiedział Łukasz Chajec.

Trener Olimpii przypomniał, że "w ostatnim okresie w klubie były różne zawirowania ze zdrowotnymi włącznie." - Dlatego zwycięstwo w tak ważnym spotkaniu było bardzo potrzebne. Sprawiliśmy dużo satysfakcji naszym kibicom oraz osobom które nas wspierają - podkreślił.

W takich spotkaniach liczą się przede wszystkim punkty. Ich komplet pozostał w Sulęcinie. - Mamy świadomość naszych niedociągnięć. W meczu z Legią popełnialiśmy błędy, ale w czwartkowy wieczór styl się nie liczył. Liczyły się tylko punkty. Jestem przekonany, że zwycięstwo zbuduje zespół, który zagra jeszcze lepiej w czekających nas w najbliższym czasie spotkaniach - powiedział.

W niedzielę Olimpia zagra awansem w Spale z SMS PZPS. Potem siatkarzy z Sulęcina czeka wyjazd do przedostatniego w tabeli KRISPOL-u Września, a następnie gra u siebie z sąsiadem w tabeli MKST Astrą Nowa Sól. - Te mecz po prostu trzeba wygrać - krótko mówi Łukasz Chajec.

POWIĄZANE INFORMACJE

...