Autor:redakcja
  19.01.2023 godz. 17:35

Czwartek z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: Olimpia Sulęcin - Legia Warszawa 3:1


Olimpia Sulęcin pokonała Legię Warszawa 3:1 (18:25, 25:17, 25:22, 25:18) w meczu inaugurującym 18. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Grzegorz Turek. Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo i zdobyli cenne punkty. Awansowali na jedenaste miejsce w tabeli.

Przed siatkarzami Olimpii i Legii było bardzo ważne ligowe starcie. Zwykle takie konfrontacje nazywane są "meczami za sześć punktów." Obie drużyny walczą o zapewnienie sobie bezpiecznej lokaty na koniec rozgrywek. Wygrana w czwartkowy wieczór w dużym stopniu przyczyni się do zapewnienia sobie bytu na zapleczu PlusLigi. W meczu w Warszawie lepsi okazali się również siatkarze z Sulęcina.

Zespoły długo badały się (4:4, 8:8), a w połowie pierwszej partii legioniści uzyskali minimalną przewagę (14:16). Druga część seta była bardzpo dobra w wykonaniu gości, którzy popełniali mniej błędów. Gospodarze w polu zagrywki zrobili ich siedem. Dobrze przyjmował i zdobył cztery punkty Bartosz Stępień. Legia miała też dwa asy przy dorobku zerowym w tym elelemencie gospodarzy.

Olimpia bardzo dobrze rozpoczęła drugiego seta, obejmując prowadzenie 6:2. Trener Krzysztof Wójcik poprosił o czas, ale przerwa i kolejna oraz zmiany które wprowadzał stołeczny szkoleniowiec nie przyniosły efektu. Gospodarze byli po prostu lepsi, choć w środkowym fragmencie partii Legia zmniejszała straty. Olimpia w tej partii miała bardzo dobry blok (5-0).

Trzeciego seta Olimpia kontrolowała od początku do końca (11:7 i 24:17). Trochę na własne życzenie gospodarze doprowadzili do nerwowej końcówki. Przy stanie 24:21 trener Łukasz Chajec poprosił o czas. Jego podopieczni stracili jeszcze jeden punkt, a ostatni zdobyli po zepsutej zagrywce. Sześć bloków po trzech setach miał Seweryn Lipiński na dziewięć w sumie zdobytych punktów. Czwarta partia miała podobny przebieg. Stołecznej drużynie wyraźnie nie szło. Gospodarze objęli prowadzenie 3:1 i następnie dyktowali warunki gry.

Pkt po pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102636.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102636.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...