Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  19.01.2023 godz. 17:32

Chemeko-System Gwardia Wrocław jedzie do Spały odrabiać straty


W ramach 18. kolejki TAURON 1. Ligi drużynę Chemeko-System Gwardię Wrocław czeka wyjazd do Spały, gdzie zmierzy się z uczniami miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W pierwszej rundzie, we wrocławskiej Hali Orbita, pokonali podopiecznych Sebastiana Pawlika w trzech setach.

W ostatniej kolejce wrocławianie przełamali złą passę i odnieśli zwycięstwo nad zespołem Olimpii Sulęcin. Komplet punktów pozwolił nam zbliżyć się do czołówki tabeli, “uciekając” też zespołom niżej notowanym. W niedzielę niezwykłą serię punktowych zagrywek zanotował Jan Fornal, a niezwykle skuteczny na środku siatki był Bartłomiej Zawalski.

Teraz Gwardzistów czeka kolejne trudne spotkanie — jedzie do Spały, gdzie miejscowy SMS (choć nie odniósł w tym sezonie jeszcze żadnego zwycięstwa) potrafi stawiać trudne warunki.

- Trzeba pamiętać, że takie drużyny są nieprzewidywalne. Zajmują ostatnie miejsce, więc teoretycznie nie mają nic do stracenia. Na pewno będą urywać punkty, a ja mam nadzieję, że my nie będziemy tym zespołem, który w Spale te punkty straci. Wierzę w naszą drużynę, w to jak trenujemy i gramy – mówi Mariusz Schamlewski, który w pierwszej rundzie został najlepszym zawodnikiem meczu.

SMS PZPS Spała to szesnasta drużyna w tabeli, która na swoim koncie ma tylko dziesięć wygranych setów. Młodzi zawodnicy spalskiej kuźni talentów pokazują jednak fragmentami bardzo dobrą dyspozycję i z pewnością będą chcieli zrobić to również w sobotę 21 stycznia o 17:00. Warto wspomnieć, że w strukturach SMS PZPS Spała jest doskonale znany nam z Akademii Wiktor Przybyłek grający na środku siatki. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...