Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. Legia Warszawa
  19.01.2023 godz. 14:15

Olimpia Sulęcin i Legia Warszawa zainaugurują 18. kolejkę


W czwartek zostanie zainaugurowana 18. kolejka TAURON 1. Ligi Mężczyzn. O ważne ligowe punnkty w tym starciu powalczy Olimpia Sulęcin oraz Legia Warszawa. Pierwszy gwizdek o godzinie 20.30. Transmisja na Polsat Sport News. Pozostałe siedem spotkań zostanie rozegrany w sobotę 21 stycznia.

Przed siatkarzami Olimpii i Legii bardzo ważne ligowe starcie. Drużyny muszą walczyć o zapewnienie sobie bezpiecznej lokaty na koniec rozgrywek. W związku z tym, każdy punkt jest na wagę przysłowioego złota.

- Znamy wagę tego spotkania. Wiemy, jaka jest sytuacja w dolnej części tabeli. Panuje tam duży ścisk. Wiemy co to będzie za spotkanie, ale myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Przeciwnik raczej nie jest w stanie niczym nas zaskoczyć - powiedział Damian Sławiak, drugi trener Olimpii. 

I dodał - Jest z nami Rafał Prokopczuk, który prawie pół sezonu spędził w Legii, więc mamy sporo informacji. Nie zdradzę oczywiście, jak zagramy ten mecz, ale jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Na pewno będzie walka, ale jestem przekonany, że punkty zostaną w Sulęcinie.

Kilka dni temu klub z Sulęcinia poinformował o rozwiązaniu umowy z dwoma zawodnikami - Filipem Frankowskim i Lukaszem Owczarzem.

- Te ostatnie roszady w naszej drużynie na pewno będą miały wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza gra. Nie ma z nami już Łukasza Owczarza i Filipa Frankowskiego. Trzeba oddać Filipowi, że jest to znakomity siatkarz na tę ligę. Jednak myślę, że mamy zawodników, którzy są w stanie dźwignąć presję spotkań w TAURON 1. Lidze i nikogo się nie obawiamy - zakończył Sławiak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...