Autor:redakcja, legionisci.com
  16.01.2023 godz. 06:55

Legia Warszawa musi popracować nad atakiem


Za nami mecze siedemnastej kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Na czele tabeli ogromny ścisk, co tylko cieszy kibiców. Zapowiada się interesująca walka o zwycięstwo w fazie zasaniczej. Nie inaczej jest na dole tabeli. Kilka drużyn jest zagrożonych spadkiem m.in. Olimpia Sulęcin oraz Legia Warszawa. Już w czwartek dojdzie do starcia tych zespołów. Gospodarzem będzie ten pierwszy zespół (początek 20:30, Polsat Sport).

Zarówno Olimpia jak i Legia łatwo przegrały swoje ostatnie spotkania. Zespół z Warszawy uległ Mickiewiczowi Kluczbork 0:3, który obecnie jest wiceliderem. - Zespół Mickiewicza był bardzo trudnym rywalem, co zresztą udowodnił na boisku. Od pierwszych piłek narzucili nam swój styl gry i prezentowali się bardzo dobrze w zagrywce - powiedział Krzysztof Wójcik, trener Legii.

Przypomniał on, że trzech zawodników Kluczborka należy do dziesięciu najlepiej zagrywających siatkarzy w lidze, a wśród nich Artur Pasiński, będący najlepiej zagrywającym graczem TAURON 1. Ligi.

- Przeciwnicy pokazywali swoją wyższość na boisku. Było nam bardzo ciężko na siatce, jako że nas dużo blokowali i przez to ten mecz niestety skończył się szybko. Przed kolejnymi spotkaniami musimy popracować nad ofensywą. W spotkaniu z kluczborczanami przeprowadzaliśmy bowiem zbyt wiele ataków, w których ani nie wybieraliśmy kierunków ani nie utrzymywaliśmy odpowiedniego pułapu i zbyt często dawaliśmy się blokować oponentom - kontynuuje warszawski szkoleniowiec.

Mecz z Mickiewiczem to już historia. Przed legionistami kolejne, bardzo ważne wyzwanie. Krzysztof Wójcik jest przekonany, że w Sulęcinie będzie znacznie lepiej w jego zespole jeżeli chodzi o atak. - Dla nas najważniejsze pojedynki stanowią konfrontacje z bezpośrednimi ligowymi rywalami. Być może uda nam się ograć jakąś mocniejszą drużynę przy Niegocińskiej, ale jeśli chodzi o Kluczbork, to na ten moment okazał się zbyt mocny - zakończył trener Wójcik.

Przypomnijmy, że w meczu trzeciej kolejki Legia przegrała z Olimpią 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 28:30). Obecnie w tabeli Olimpia zajmuje 13. miejsce z 17 pkt, a Legia jest 14. z 15.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...