Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  15.01.2023 godz. 12:12

Chemeko-System Gwardia Wrocław z nadzieją wraca do Hali Orbita


Po serii porażek w meczach wyjazdowych Chemeko-System Gwardia Wrocław wraca do domu — do wrocławskiej Hali Orbita. Już w niedzielę 15 stycznia podejmie Olimpię Sulęcin i zrobi wszystko, by przełamać złą passę przed własnymi kibicami.

Mecz z Mickiewiczem Kluczbork wrocławianie zaczęli nie najlepiej i choć wraz z rozwojem gry mieli swoje momenty, nie wystarczyło to do zatrzymania rywali. Dodatkowo nie wystrzegali się błędów własnych w polu zagrywki, gdzie oddali rywalom aż 20 punktów. Choć kolejna porażka boli, to pokazała im kolejne elementy, które wymagają poprawy. Gwardziści ciężko pracują, by w jak najlepszej dyspozycji wyjść na kolejny mecz, w którym zmierzą się z Olimpią Sulęcin.

- Powiedziałem przed sezonem i powtórzę to raz jeszcze — nie będzie drużyny, która podejdzie do nas lekceważąco, bo wiemy jakich mamy zawodników i jakie jako zespół mamy cele. Każdy będzie chciał z nami wygrać. Najważniejsze jest teraz by przetrenować ten tydzień jeszcze lepiej. Ciężko coś powiedzieć, to musi trener wyciągnąć wnioski i być może zdiagnozować gdzie leży problem – mówi Jan Fornal.

Olimpia Sulęcin to jeden z zespołów, który podopieczni Dawida Murka pokonali w pierwszej rundzie. Wtedy potrzebowali trzech setów do odniesienia zwycięstwa, a nagroda MVP powędrowała w ręce Kamila Maruszczyka. Obecnie najbliżsi rywale wrocławskiej drużyny zajmują dwunaste miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie dwanaście punktów i pięć wygranych meczów.

Teraz Chemeko-System Gwardia Wrocław wraca do Hali Orbita i ma nadzieję, że udanie zainaugurujemy rok. Do tej pory była Orbita była dla nich szczęśliwa — od początku sezonu przegrali tu tylko jeden mecz.

Pierwszy gwizdek niedzielnego meczu już o 17:00. Bilety dostępne w serwisie eventim.pl. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...